| Hope a întrebat:

Am avut o problema cu un coleg. Cand am intrat in clasa am vazut ca vroia sa-mi ia scaunul. Nu l-am lasat si a inceput sa dea in mine cu picioarele. Toata clasa a vazut dar nu a facut niciunul nimic. Eu nu am vrut sa ma iau la bataie cu el.
Inainte am mai avut un conflict cu el si am inceput si eu sa dau in el, atunci cand am reactionat si eu la fel a fost mai rau, tot rau pentru mine. Daca il spun dirigii reactioneaza urat si numai vreau sa am conflicte cu el. Nu stiu ce sa fac. Si ma simt batjocorita si mereu cand imi amintesc izbugnesc in plans.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie neaparat sa vorbesti cu parintii tai sau cu diriginta. Daca ea te va certa cu siguranta ai avea si tu o vina in aceasta problema.Gandeste-te ca nici ei nu ii convine sa aiba o clasa de batausi! Pana la urma ce e mai deranjant? Fitele dirigintei sau disputa dintre tine si baiatul acela?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu iei nicio hotărâre scenele acestea violente se vor repeta. Cât crezi că o să mai reziști?
Trebuie luată o decizie, diriginta și părinții trebuie să cunoască aceste evenimente, la școală nu este ring de bătaie.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm, nu trebuie sa te bati cu el happy nu stiu ce fel de baiat ar lovi o fata indiferent de ce i-ar fi facut happy mai bine ii explici situatia cu calm dirigintei tale happy app ce clasa esti?