| pitbullbulterier a întrebat:

Hei, imi place de o fata colega cu mine de clasa. Inca de la inceputul scolii am inceput sa vorbim la telefon si sa devenim din ce in ce mai apropiati. Am inceput sa o plac din ce in ce mai mult si cred ca si sentimentul era reciproc adica eram intr-o ora in care nu prea aveam ce face si stateam la calculator cu alta colega iar ea cand ne-a vazut a inceput sa zica "Ce faceti >amandoi?, Se infiripa ceva? " iar dupa vreo 2 minute a venit si s-a bagat intre noi asezandu-se pe scaunul meu... cred ca ii era invidie ca stateam cu ea A venit vacanta de iarna: am vorbit cu ea in fiecare zi cam de 2 ori ne trimiteam mesaje, poze... Dupa vacanta a venit si problema : in urma cu cateva zile un coleg de clasa i-a facut cunostiinta cu un baiat care ii placea de ea. Cand am auzit asta ea era un pic cam agitata si vroia sa ii explice colegul ala cat ai multe. dupa am aflat de o convorbire dintre ea si colegul ala si ea intreba ce a fost asta, si intr-un final a cerut fb-ul lui care au devenit prieteni pe fb. eu cu ea am continuat sa vorbim la telefon dar ceva mai putin adica orele pe care le vorbeam o data s-au transformat in cateva minute. Vorbesc cu ea de 3-4 ori pe zi, o astept in fiecare zi sa mergem impreuna la scoala. Ea cred ca deja stie ca o plac avand in vedere ca la scoala mereu ni se zice ba mie ba ei ca ne placem chiar vineri neau spus 2 fete ca ne iubim mult cand ne-au vazut ca ne tachinam intre noi.
Cum sa fac sa pot sa fiu impreuna cu ea? o iubesc foarte mult si ma gandesc mereu la ea. Am vrut vineri sa ii spun ceea ce simt pentru ea, eram foarte hotarat dar. cand ne-au intalnit sa mergem la scoala am vazut ca ii era rau si nu se simtea bine asa ca am renuntat. Ce as putea face? imi este frica sa nu o pierd...

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca o iubesti foarte mult si iti este teama sa nu o pierzi, atunci spune-i tot oful tau in fata, nu pe calculator.

| Dariusuu a răspuns:

Problema e următoarea:

Ori îi spui ce simţi până nu e prea târziu ori o să regreţi toată viaţa.

Ştii, viaţa asta ar putea fi singura şi nici măcar nu-i aşa lungă.

| DedeNH a răspuns:

Spune-i direct ce simti, nu o sa ai ce pierde, iar daca stai asa degeaba, nici nu o sa ai ce castiga.