| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare.
Ieri la scoala un coleg statea cu scaunul ridicat si eu m-am dus si doar i-am miscat scaunul,, el a fugit dupa mine dar nu m-a prins,
Dupa 5 minute am intrat in clasa si un coleg a inchis usa sa nu mai pot iesi afara. acel coleg la care i-am miscat scaunul a venit la mine m-a prins de gat si m-a lovit cu pumnii, iar eu l-am lovit cu pumnul la fata, prin zona ochiului, ii sa invinetit acel loc si ii s-a format un cucui. dupa 2 minute a venit diriginta.
Astazi la scoala a venit mama lui ca eu sunt de vina ca l-am lovit,, dar el a venit la mine si a inceput sa ma ia la bataie din cauza ca i-am miscat scaunul.
Mama lui a zis ca i-a facut certificat medico-legal si daca "nu ne intelegm" face plangere la politie si cere daune foarte mari
Spuneti-mi va rog daca eu sunt de vina ca i-am miscat scaunul sau el ca a venit si m-a luat la bataie?
Pentru ca eu nu puteam sa stau sa ma batahappy
Astept un raspuns.

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca doar i-ai miscat scaunul, nu inteleg de ce ai fugit. Eu zic ca atunci cand se ajunge la violente, sunt ambii la fel de vinovati.

| thelordofthedrinks a răspuns:

In primul rand foarte bine ai facut ca ai ripostat. Nu, nu e vina ta. E ceva normal sa misti un scaun intr-o clasa. In plus, in momentul in care l-ai lovit nu faceai altceva decat sa te aperi de el. Dupa parerea mea nu ai ce sa patesti.