| Lenex a întrebat:

Am avut o relatie de 6 luni cu o fata, duminica seara ne-am certat putin si a spus ca pana vineri sa nu vorbim deloc si fiecare face ce vrea, tin sa va anunt ca ea imi tot zicea ca ii e dor de viata dinainte de relatie, facea ce vroia...sincer,ce spuneti? e un inceput de despartire? va mai merge relatia dupa pauza?

5 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Părerea mea este că vrea să se despartă de tine.
Când ești într-o relație cu cineva nu trebuie să fii ținut în lanțuri. Probabil că prietena ta s-a simțit prea ținută din scurt și ei nu îi place sau nu te mai place pe tine ca băiat.
Trebuie să discuți cu ea serios pe această temă și să luați o decizie bună pentru amândoi.
Nu cred că a cerut pauză, ci a vrut să spună că vrea să vă despărțiți dar nu prea a avut curaj. Acum eu nu pot să știu ce este în mintea ei, m-ai bine ai întreba-o.

Sper să iasă totul bine!
Sper că te-a ajutat răspunsul meu!
Numai bine!

| buterfly a răspuns:

Pai cum a spus si ioana cand esti intr-o relatie nu esti din obligativitate, esti pentru ca vrei si pentru ca asa simti si nu te tine nimeni in lanturi in acea relatie(in general ma referlaughing! Eu una as vrea sa stau cat mai mult timp cu prietenul meu.happy
Orikum parerea mea e ca odata ce te-ai despartit de o persona si dupa aia te imapci iar cu ea nu are cum sa fie mai bine a doua oara!

Eu cred ca prietena ta a vrut sa iti spuna sa va despartiti dar nu a stiut cum si a luat-o mai pe okolite.
Orikum eu iti doresc succes! Si numai bine!winking

| Baton a răspuns:

Orice relatie care este dispusa la o pauza este sortita pieirii iar din punctul meu de vedere inseamna despartire.

O pauza daca nu este inteleasa la fel de cei 2 parteneri se poate transforma usor in despartire.
si daca ti-a spus chestiile astea ca ii dor de viata ei de dinainte si ca facea ce vroia inseamna un singur lucru pentru mine...ca aceea relatie dintre voi 2 nu se va mai pune pe picioare.
Oricum ar trebui sa gandesti si tu putin de ce ti-a spus ca inainte facea ce vroia si alte chestii pentru ca pentru mine suna a gelozie din partea ta deoarece libertatea ei era cam putina.
deci pe viitor ofera si tu mai putina gelozie(daca esti gelos) si mai mult sentiment si lucruri faine happy

| Andre a răspuns:

Pai nu stiu e destul de dificil ce zici sh mie mi s-a intamplat doar ca eu m-am certat ieri cryingcryingcrying eu cred ca vei gasi o fata stiu si eu mai alfel decat ea adica totusi nu e ultima fata de pe planeta. eu in locul tau ass face in locul tau in felul urmator te desparti de ea sh ii spui verde in fata... sau putin cu putin dar cel mai bine verde in fata si iti cauti alta prietena sh o treatezi cu indiferenta. eu asa as face desi stiu fff bine ca e fff greu cryingcrying dar asta e viata asa ca el mai bine e sa o uiti sh s aiti gasesti alta cu simtul unorului sh sunt sigura ca imi exista fete sh chiar mult mai intelegatoare sh mai frumoase decat ea eu sper ca ti-a mfost de ajutor astepth un mesaj de la tine dka in cazul in care nu ai inteles sh as vrea sa iti fiu de folos

SUCCESSSS :*:*

| Alina2Teodorescu a răspuns:

Buna. Sa stii ca noi fetele suntem uneori confuze. Trebuie sa o ajuti sa vada in tine certitudine si siguranta.