| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un vis si nu stiu ce inseamna...

Se facea ca am trecut prin multe si am fost fugarita chiar si de profesori dar mi-au pierdut urma, cand am ajuns la o campie am vazut Manastirea Putna, acolo, cand am vrut sa intru ceva sau cineva m-a impins si am cazut. Atunci a venit cineva cu haine imparatesti, barba neagra si ochii caprui si imi da o sticla cu ceva... cred ca era vin si o carte de rugaciuni - o astfel de carte am si eu acasa -, si eu, band din acea ticla ( verde, din plastic ) am intrat, acolo erau 4 morminte, 2 cate 2, pe ele scriau nume grecesti. Cand am iesit, iar am fost fugarita, am trecut prin foc si spini dar am ajuns.

Cand m-am trezit, cum l-am vazut pe fostul mau amic, l-am tarat cu mine la biserica, am spus 4 rugaciuni si am citit 2. Urmatoarea seara n-am mai visat nimic, dar totul a devenit mai calr si armonios.

Voi ce credeti ca inseamna?
P. S : Scz pentru eventualele greseli.

Răspuns Câştigător
| iuliaGirl11 a răspuns:

Visele nu arata mereu relitatea asa a zis profa de religie. Dar eu asi zice ca e ceva cu Hristos pentru ca ai zis ceva de spini.Dar ai facut bine ca te-ai dus al biserica ziua urmatoare.