| anonim_4396 a întrebat:

Am cosuri pe fata si vreau sa scap de ele. Ce trebuie sa folosesc?

5 răspunsuri:
| andreea8888 a răspuns:

Ai grija sa iti speli tenul zilnic de 2 ori(dimineata si seara)cu un gel de curatare profunda, acest lucru tragand dupa el si celelalte beneficii, altfel, orice ai pune pe pielea fetei, nu va patrunde datorita impuritatilor!
Daca aplici spray-ul ''First'' de la firma Forever, dupa nici 2 saptamani, tenul isi va capata luminozitatea, vor dispare cosurile, iar problemele generale la fel!
Ai nevoie sa aplici acest spray de 2 ori/zi(dimineata si seara), dupa spalare, continuand cu crema Nivea albastra care iti va hidrata tenul asa cum se cuvine!
P. S Sfaturile sunt din propria experienta, si garantez ca vor reusi daca respecti acele putinele reguli de baza:CURATARE, HIDRATARE!

Sabina

| iuliana21 a răspuns:

Zynerit se gaseste in farmaci si e f bun

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hey! Buna! Vreti sa scapati de cosuri? Eu m-am dat pe fata cu clear si rezultatele au fost extrem de bune! M-a lasat fara cuvinte.Ma dau in fiecare zi cu clear. Dimineata, seara si uneori chiar si la amiaza.Mai este o solutie ca sa scapi de cosuri:TINTURA DE SANZIENE SAU ARGILA! Sunt si ele foarte bune. Sper sa iti fie de ajutor sfatul meu big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rabdare odata cu varsta ele dispar daca esti asa disperat mergi totusi la un medic dermatolog si el va rezolva tot

| samantha_5298 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa vizitezi un dermatolog el stie cel mai bine ce este bine pentru tenul tau.
Daca vrei insa sa scapi de dermatolog ai putea sa te demachiezi seara si sa te speli cu apa rece pentru a inchide porii iar apoi sa folosesti zynerit (usuca cosurile si este foarte eficient), iar dimineata aceeasi procedura.