| vivigreen a întrebat:

Am cunoscut ieri un baiat, adica pe el si sora lui si mi s-au parul foarte simpatici. Baiatul chiar era foarte fain doar ca am plecat repede si nu am vorbit prea multe cu ei (ceilalti din jurul meu interactionau mai mult deoarece sunt timida).
Am intrat ieri seara cu el pe facebook si am vorbit foarte putin deoarece el se uita la un film iar eu l-am cam deranjat dar a fost oricum politicos. Ce spuneti, sa mai intru cu el? Adica devin prea enervanta? Chiar incepe sa-mi placa de el... VReau sa-l cunosc mai bine.

5 răspunsuri:
| lo a răspuns:

Un fi sufocanta, baietilor un le plac astfel de fete. Daca un te cauta el in urmatoarele zile, fa-o tu peste o saptamana.Si daca nici atunci un incepe sa te caute...renunta.Si ai grija cu gandurile:nu te gandi mereu la el, daca lucrurile un evolueaza i favoarea ta si tu te indragostesti de el, vei suferi.Succes!

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu devii prea enervanta, poti vorbi cu el, insa lasa-l cateva zile. Nu intra pe el de fiecare data cand il vezi online. Incearca sa o faci rar, dar bine, daca ma intelegi. Dupa vezi daca incepe si el sa vorbeasca cu tine.

| blue0or0pink a răspuns:

Mai lasa-l si pe el sa se bage-n seama, mai poti intra pe el numai ca nu fi prea obositoare.Te-am pupat

| AnaTheOne00 a răspuns:

Vorbeste cu el mai mult, dar nu il sacai, baietilor nu le place asta. daca vezi ca si lui ii face placere sa vorbeasca cu tine atunci poti incepe sa flirtezi putin cu el, iar daca reactiile lui nu sunt tocmai ok, atunci inseamna ca ar fi cazul sa te opresti. oricum, nu ai cum sa il placi pana nu vezi si comportamentul lui.