| Popescu_Simina_1966 a întrebat:

Am cunoscut un băiat, pe tinder. Am iesit de cateva ori si am decis sa avem o relatie, totul mergea bine, își dădea interesul, ne înțelegeam super. A trecut o lună și am decis sa ma culc cu el, pentru ca în mintea mea, merita. Însă dupa ce s-a întâmplat s-a distanțat, a început să devină sec, sa raspunda greu, sa ma evite, mereu dădea ador altor tipe, deși stia ca ma deranjează. Voia să iesim doar seara in locuri retrase(lunca, camp) si ma simteam nașpa, i-am spus lucrurile astea in fața, a început să facă mișto ca "gata te activasi" i-am zis ca nu ma simt iubita, i-am reproșat tot în speranța că ia atitudine, însă nimic. Mi-a zis pa, ma urmărește incontinuare pe Instagram, dar nu ma cauta absolut deloc. Ma simt prost cand ma gandesc ca m-a folosit doar sexual si atat, în rest nimic. I-am scris tot eu aseara si mi-a vazut mesajul, dar niciun răspuns. Mie imi este foarte greu, ma atasez foarte repede si imi vine să-l caut mereu, sa vorbesc cu el, fiindcă eu chiar am pus suflet.Ce e de facut, sfaturi?

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Next. Următorul.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

S-a intamplat, ai facut asta... nu ai ce sa mai faci, decat sa continui in speranta ca o sa gasesti pe altcineva mai bun.

| Nirvanaaa a răspuns:

Te-a folosit. Sfatul meu este sa renunți la el, și in loc sân te gândești la el sa te gândești la tine. E clar ca a fost doar pe interes. Și nu încerca pentru moment sa îți faci o alta relație, ai nevoie de timp de liniste.

| Marius22222222222 a răspuns:

Vezi ce tie viata?

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Imi pare rau sa aud ca ai patit asa ceva sad. Pune si blocheaza-l peste tot, sterge nr de telefon, inchide orice canal de comunicare cu el. Dupa aia incearca sa iti ocupi mereu timpul cu ceva si totodata incearca sa nu construiesti un zid cu sarma ghimpata ( metaforic ) in jurul tau dupa aceasta experienta neplacuta, adica de acu sa nu consideri ca toti baietii sunt asa si toti or sa vrea sa faca ce a facut asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ti-a zis "pa" si tu il mai cauti e destul de grav.
Adică, ca și cum il cauti că vrei sex cu el.
Incearca sa ai un pic de demnitate si gaseste pe altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasă trecutul în urmă și pune-ți inima în palma Lui Dumnezeu. El știe să o vindece și să îi pregătească tot ce e mai bun pentru ea. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam asa sta treaba în ziua de azi. Asta se întâmplă atunci când îți deschizi sufletul pentru cine nu trebuie și te dăruiești persoanei greșite. Ai pus botul la toate vrăjelile lui. Te-a vrăjit, a reușit. Un băiat cuminte și liniștit, așa cum sunt eu, nu prea vreți să băgați în seamă și considerați "neinteresați" și că nu suntem "cool" sau "de gașcă". Na, du-te după băieți cool, de gașcă și interesanți care doar își bate joc de voi, vă folosește și vă lasă. Pe lumea asta sunt băieți ( și nu mă refer la mine) care v-ar oferi toată atenția lor, v-ar iubii din toată inima. Dar voi încă credeți în basme și cavalerul care vine pe calul alb pentru că sunteți visătoare și naive. Iar noi, restul băieților cu cei 7 ani de acasă care nu am face cele scrie de tine aici, doar privim de la distanță. Crede-mă, am urmărit și eu de la distanță o relație de gen. Cu toate că o plăceam pe fată ( în secret), ea era fericită lângă iubitul ei cu mașină și bani grămezi. O ținea în puf. Totul până i-a tras clopotele ( dacă înțelegi ce vreau să zic) și s-a întâmplat la fel cum ai spus tu aici. Și apoi venea după mine și nu pentru a avea o relație, ci pentru că se simțea singură și rănită și simțea nevoia să vorbească cu cineva. Însă i-am zis că sunt ocupat și pa. O plăceam, dar era prea plină de figuri și ea căuta doar tipi cu bani și mașini. Nu eu, care o plimbam cu bicicleta. laughing Sincer, mă amuză când văd întâmplări de gen. Vă plângeți că suneti rănite și că nu sunteți iubite. Când, de fapt, voi nu bateți la poarta care trebuie.

| AlaSwek a răspuns:

Salurare.
Sunt de o parere ca, acel băiat te a folosit doar pentru a ajunge cu tine în pat, având doar o plăcere sexuală cu tine, astfel a început să se îndepărteze. Se mai poate ca acesta, să fi găsit o altă domnișoară cu care mai apoi să își transmită secretele dobândind încredere unu fata de altul. De obicei acest lucru cu renunțatu la cineva, cred ca vine din momentul ce cunosti pe alt cineva, sau la inițiativa prietenilor sai.
Ia o ca pe o experiență, deoarece nu este alesul. Cheers!

| OanaDD a răspuns:

Nu merita sa iti consumi energia cu el. Lasa-l in pace si cu siguranta vei gasi pe cineva ok.

| OanaDD a răspuns:

Am trecut si eu prin ceva asemanator dar am rezolvat altfel situatia. Daca vrei scrie-mi mesaj si iti povestesc.
Pupici!