| ralucaralu a întrebat:

Am dat un test la germana(la care nu am prea avut timp). Eu sunt printre cei mai buni din clasa la aceasta materie, dar am avut niste problema cu profesoara(ca am ajutat-o pe o colega la un test). Deja devin paranoica cu profa asta pentru ca eu de obicei la teste scriu pe foaia de test cu creionul ca pe o ciorna, apoi sterg.Asa am facut si azi, nu am mai stiut cum se scriu niste cuvinte si le-am scris in mijlocul paginii, apoi am sters(dar nu prea bine). Colega de banca avea acelasi test si profa nu scapa nimic.Imi e frica sa nu zica ca i-am spus colegei si sa imi fac alte probleme cu ea. Voi ce credeti? E asta motiv sa zica ca i-am dat colegei sa copieze? Ca vede niste stersaturi pe foaie cu raspunsuri? Daca e sa creada asta, nu prea am ce sa ii explic pentru ca nu cred ca ma va asculta. Voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Daca esti una din cei mai buni de la tine din clasa la germana, profa ta isi va da seama ca nu ai face niciodata asa ceva, in + nu cred ca ai face asa ceva, nu?

Trebuie sa-i spui profei tale ce ne-ai spus si noua (adica aceasta povestioara de pe TPU) si sigur va intelege.

Sper ca te-am ajutat:*

| DeCe a răspuns:

Nu prea cred. Daca ar sta treaba asa cu toti profesorii atunci nimeni nu ar mai folosi ciorne.