| ancutza_4814 a întrebat:

Azi am avut ghinion! Am fost prinsa copiind la un test de fizica.Sunt in clasa a 8-a azi am dat un test la fizica.Bineinteles,eu si mai cativa din clasa ne-am facut copiute, pentru ca eu, cel putin, ieri nu am avut timp sa-mi invat ca am fost la ziua unui coleg si am venit pe la 9 acasa. ce s-a intamplat in continuare in timpul testului:eram cu fituicile in maneca, iar pe la sfarsitul orei am zis sa le scot pentru ca nu prea mai stiam ultimul subiect cum trebuia facut, primele subiecte le facusem deja din gandul meu.Am pus fituica sub fund, si am inceput sa iau de acolo tot ce. mi mai trebuia pentru ultimul subiect, cand dintr-o data vine profesoara in spatele meu si imi zice sa strang toate lucrarile si sa iesim in pauza. I-am zis"stati stati ca mai am ceva de scris". Nu stiam cum sa scot fituica de sub fund, iar ea era in spatele meu!(deja observase). Am reusit sa o iau si sa o strang in palma, am strans celelalte lucrari, cand aud ca profesoara ii spune unei colege" te rog ia hartiuta aceea de sub banca...". Eu nu stiam de ce hartiuta vorbeste pentru ca, zic eu, ma asigurasem sa nu vada niciuna.Probabil imi cazuse, nu stiu. Ajung inapoi in banca si ii zice colegei mele"da-i hartiuta prietenei tale ca sigur e a ei"si a inceput sa rada.Eu nu mai puteam.Nu stiam cum sa reactionez, si i-am zis ca nu e mea.Acum imi dau seama ca a fost gresit ce i-am spus inca pe moment nu stiam ce sa zic.Si atunci dupa ce am spus ca nu e a mea, s-a enervat si a zis ca nu suporta sa o mint in fata nu stiu ce, ca m-a vazut ca tineam fituica sub picioare, si ca s-a mai uitat la cateva foi de test si a vazut ca era scris pe spate cu creionul.(precizez ca atunci cand am ajuns in cabinet la fizica, a spus sa avem doar un pix la noi, altceva nu, ca foaie ne da ea, asa ca, cativa din clasa au pus foile pe catedra.eu am pus-o pe geam). Si s-a enervat tare, a tipat putin la mine, si dupa ne-a trimis in clasa. Aproape toti au inceput sa spuna ca au copiat si a trecut profa pe langa ei si probabil au observat dar nu a spus nimic.Ma gandesc acum ca, daca taceam din gura si nu-i ziceam nimic cand imi daduse colega mea particica de foaie, era totul bine, dar asa... Ceea ce vreau de la voi este sa-mi dati un sfat, daca vi s-a mai intamplat si voua sa-mi spuneti.As vrea sa stiu ce ar putea sa-mi faca, mai mult de asta mi-e teama. Dau funda cu cea mai mare placere!

1 răspuns:
| Andr3 a răspuns:

Ce ar putea sa iti faca? sa iti puna 1 pentru copiat sau sa discute cu parintii tai ori cu dirigintele clsei.