| BlankMax a întrebat:

Am dat un test la romana, anuntat de pe o zi pe alta. Noi l.am rugat pe profesor sa ne dea test ziua urmatoare pentru ca mai aveam de facut: 30 de ex la mate, un ppt la bio, portofoliu la chimie si tema la info, dar domnul profesor ne.a dat test. Notele au fost cuprinse intre 2 si 7 (avem si elevi olimpici la romana care au luat note mici). La test ne.a dat diatezele, pe care am lucrat doar 1 ora desi in programa scria ca trebuie sa petrecem cel putin 4 ore + ceva din lectia de ziua trecuta la care nu am facut nimic. De asemenea, domnul profesor, la ore, ne punea sa copiem din manual lectiile, de obicei fara sa ne explice suplimentar, iar cand i.am spus ca nu am inteles, ne.a repetat acelasi lucru. Intrebare: este vina noastra pentru notele mici sau a profesorului?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vina voastra, pentru ca spui ca testul a fost anuntat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Totusi. limba romana nu e chiar fizica si matematica sa trebuiasca explicata de 10 ori.

fiecare profesor face ce ii trece capul pe la ora, nu ai ce sa faci, asta e sistemul de invatamant.

| iuliana24 a răspuns:

Temele acelea trebuie facute in timpul liber, iar alteori trebuie sa te culci tarziu pentru teme. Nu trebuie lasate in ultima zi. Iar nici profu' acela nu trebuia sa va dea test din moment ce nu a-ti lucrat la ore asa cum trebuie. Parerea mea, este vina lui.