| forever4you a întrebat:

Am de facut la franceza Turnul Eiffel si ma gandeam ca il pot face din tavan fals si ca suport sa folosesc scartthinking ce spuneti? Daca aveti idei mai bune va rog sa-mi spuneti poate imi vor fi de ajutortongue

P. S-Trebuie sa-l fac pana pe 24 luna asta

Multumesckiss

3 răspunsuri:
| forever4you explică:

@adnrey09cta multumesc de sfat insa Turnul trebuie sa-l fac in picioare...cum este Turnul in realitate doar ca putin(putin mia mult) mai mic si sa-l fac din ce vreau...scart,tavan fals, lemnbig grin

| DeeaLove08 a răspuns:

Ar fi o idee. sau ai putea folosi carton din ala verde, subtire, care se pune pe sub parchet.eu asa am facut la o macheta in care reprezentam un parc si a iesit chiar foarte bine. si ca sa fie si mai creativ poti face din hartie colorata cativa pomi si sa-i lipesti pe langa turn ( dar numai daca ai folosit carton din ala verde. daca ai folosit scart lasa-l asa.). bafta!

| adnreas09cta a răspuns:

Bete de chibrit scobitori si picatura
happy

faci pe un carton un desen al lui si apoi pe el le asezi si le lipesti...ATENTIE NU LE LIPESTI DE CARTON folosesti cartonul pe post de matrita faci cele 4 laturi
aopi le pui cap la cap si le lipesti... dupa cu grija lipesti printre ele bete ori scobitori ori bete de chibrithappy astept o fundita
multa bafta