| anonim_4396 a întrebat:

Am depus dosarul pentru a ma transfer de la științe ale naturii la filologie. Vreau sa stiu in ce consta aceasta diferenta? Ce ar trebui sa stiu? Va trebui sa dau o proba scrisa și orala?

3 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Ce clasa esti? ca dacaesti a noua nu dai nicio diferenta

| Vassii a răspuns (pentru Ara997):

Am trecut a10a

| Ara997 a răspuns (pentru Vassii):

Ce-ai sa faci cu filologia? te faci profa de limbi straine, sau romana? sti cum se prinde un posta in invatamant?, sau faci psihologia?, sau ase-ul sau drept, sti cum se intra in barou? daca te transferi la filo una din optiunile astea te asteapta.
acum in alta ordine:
- diferenta dai la latina sigur si e posibil la o limba straina daca se face intensiv... nivelul testului este de manual si atat. e o formatitatea diferenta asta. dar iti schimbi radical optiunile pe mai tarziu.