| Animeforlifee9921 a întrebat:

Am din nou o mica problema. Peste 2 saptamani vom avea o piesa de teatru(daca nu se anuleaza,cititi in continuare) si anume Soacra cu trei nurori,dar problema este ca unii colegi nu prea si-au invatat rolurile,iar profesoara de la ora aceasta de teatru este foarte exigenta,tipa la noi,ba chiar aproape ca ne bruscheaza. Problema este ca trebuie sa si jucam hora,iar unii dintre noi nu prea stim,printre care si eu, ma mai incurc uneori, iar asta o supara rau pe profesoara. Jucam vreo 2 tipuri de hora,iar la doilea ne mai incurcam,in afara de colegul tocilar(ca altfel nu am cum sa ii spun) care le stie pe toate. Ora trecuta am incercat al doilea tip de hora,iar eu cred ca am fost singura care nu prindea de la acest coleg,iar profesoara m-a apucat odata asa de brat,m-a tras spre randul din spate(noi facem doua randuri,cei din fata sunt cei care se descurca cel mai bine,iar cei din spate care sunt asa si asa sau care nu stiu deloc si trebuie sa se uite la acel coleg) si a inceput sa se rasteasca la mine si sa imi sara in cap pe motiv ca ce e atat de greu "vezi ca el incepe cu dreptul,tu de ce incepi cu stangul?" si tot felul de observatii prostesti,de parca as mai fi la gradinita sa suport toata militaria ei.
Azi avuseram din nou ora cu ea,si in prima jumatate de ora doar tipa la noi si ne facu cu ou si cu otet pe toti,dar si pe cei ce ne-am invatat rolurile si nu mai ne trebuie foaia ne baga in aceeasi oala. Ne spuse ca doar acel coleg are talent,iar restul suntem praf,ca ea nu vrea sa se faca de ras cu noi si ca nu crede ca o mai facem. Ne puse sa jucam din nou al doilea tip de joc,de data asta fu mai ok,doar ca tot nu este multumita de noi. Acum,dupa toate fazele acestea,nici ca m-as mai baga vreodata,dar e prea tarziu acum daca cumva o mai facem.
Voi ce credeti? E ok cum procedeaza? Eu inteleg ca unii colegi nu isi dau interesul sa isi invete rolurile,dar mie nu mi se pare normal sa se refere la toti,chiar daca unii dintre noi ne stim rolurile deja.
Ulterior,am aflat ca aceasta profesoara este din familia profesoarei de istorie din generala, cea care avea fix aceeasi personalitate, cei care mi-au vazut primele postari, stiu la ce ma refer.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Profesori fara tact. Ce sa le faci.

| ioana748 a răspuns:

Ei,nu i ok cum procedează.
Personalitate devianta vrei sa spui.
Are devieri de comportament.
Încearcă sa te concentrezi pe ce ai de făcut, sa repeți si acasă și sa va iasă.
Asta I viata.
Nu știu ce cauta oamenii cu probleme în învățământ.
Ma depășește.
Mult succes și sa aveți mila pentru ea, ca i cu nervii.