| ShadowD a întrebat:

Sunt in clasa a 8. a. Timp de 3 ani nu am facut deloc germana iar anul acesta a venit o profesoara noua care " da jos militaria jos din pod " cu noi... Maine am test si mai toti din clasa nu stim... Ne pare rau ca nu am avut-o pe aceasta profesoara de la inceput pentru a ne invata germana cum trebuie. Ce ar trebui sa facem? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| UbexFlo a răspuns:

Vorbiti cu respectiva si spuneti-i ca nu ati facut germana serios 3 ani si sa va ia de la 0 cu materia ca o recapitulare sa stiti macar esentialul si voi sa o ajutati intr-un fel si sa invatati mai mult decat spune ea. Exista pe internet carti de"Germana fara profesor". Sunt niste carti online, nu trebuie sa le cumparati si va mai uitati asa prin ele.Sunt foarte bune si. in legatura cu profa, trebuie sa-i spune-ti ca nu ati facut deloc germana si poate o sa va inteleaga.

| ShadowD explică (pentru UbexFlo):

Noi i-am spus dar nu pare a intelege... Nu as vrea sa-mi stric media sa ajung la un liceu aiurea...

| UbexFlo a răspuns (pentru ShadowD):

Am inteles.O sa-ti dau ceva http://www.scribd.com/doc/50807139/germana-3-4
http://www.scribd.com/doc/55351715/60-Lectie-Germana-Incepatori http://www.scribd.com/doc/46743614/Putina-gramatica-germana

aici sunt cateva chestii esentiale de gramatica. Poti cauta pe www.scribd.com fel si fel de chestii cu germana si trebuie neaparat sa vorbiti cu diriginta voastra si sa ia masuri sa o traga la raspundere pe fosta profesoara pentru ca nu e normal sa aveti note mici acum.Maine ii spuneti ca nu ati inteles, sa va mai explice o data ce va predat, sa fiti atenti si la test sa face-ti fata.Bafta multa.

| ShadowD explică (pentru UbexFlo):

Iti multumesc mult !

| UbexFlo a răspuns (pentru ShadowD):

Nu ai pentru ce happy Daca mai ai nevoie de ceva, da-mi pm.happy

5 răspunsuri:
| brotherbod a răspuns:

Sa o rugati foarte frumos sa va invete repede cate ceza si sa va treaca note pe parcurs? n-ar fi o idee buna? la noi la scoala la mate daca nu stim ceva o rugam frumos si ne arata sau teste, nu putem sau nu avem chef ne da saptamana cealalta.