| kathgilbert a întrebat:

Am doi porcusori de guineea, doi masculi si de vreo 2-3 zile sunt cam nervosi. Nu mai sunt la fel de jucausi. Ma gandeam ca poate i-a deranjat zgomotul acela de cand au venit cei de la electrica sa schimbe instalatia, dar... Are cineva vreo idee de ce sunt asa si ce ar trebui sa fac?
Imi cer scuze de categorie, dar aici nu-mi apare si Hobbies & Pets.

Răspuns Câştigător
| MadalinaD a răspuns:

Buna! Si eu am doi Porcusori de Guineea, masculi, si am citit ca de obicei se inteleg bine, dupa ce isi stabilesc o ierarhie. Poate ca i'a deranjat zgomotul (sunt foarte sensibili), sau poate ca se mai cearta pe postura de "conducator".Ai rabdare cu ei.