| IoanaBogdana a întrebat:

Am fost astazi cu colegii la mcdonald's. unul dintre ei nu avea bani la el, si nu puteam sa-l vad cum el sta si se uita la noi in timp ce mancam. asa ca m-am oferit sa-l imprumut. i-am dat 10 lei. dupa ce si-a cumparat si el ceva, am aflat ca el nu mai da banii pe care ii ia cu imprumut. insa inainte sa-i dau banii l-am pus sa-mi promita ca mi-i da inapoi. voi ce credeti, o sa mi-i dea? si daca nu, ce sa fac? dau funda.

Răspuns Câştigător
| coxx a răspuns:

Pai si eu am un coleg ca acesta laughing, facand acest gest inseamna ca esti o pers buna cu ceilalti, in cazul acesta daca nu ti mai da inapoi, nu stiu sincer ce sa zic, macar ai invatat ceva din greseli!
1) aparentele insala
2) nu avea incredere in nimeni
- iar daca el ti-a promis si este un coleg serios ar tr sa -ti dea inapoi happy
-sper sa ti dea, nu este o avere intrdevar, dar u ai avut incredele in el si ii ai dat, iar el ar trebui sa faca ce ti-a promis
- daca nu, nu mai avea incredere ( nu numai in el, mai multi sunt asa vei vedea pe parcursul vietii tale happy
succes sa ai :*
fundita? *

9 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Pana mea. asta e nu ti mai da nu ti mai da
a 2 oara sa nu mai aiba subiecte de discutii cu tine
Cu alte cuvinte eu retezi dinainte de a incepe'
Pur si simplu pana la urma o sa vrea el sa iti dea bani
dar tu sa nu ii mai accepti
p.s liiifeiispiiink daca se duce la mama baiatului. sincer acum
Cine se face de ras? masa sau ea?
Ea se face ca baiatu nu ia bagat mana in buzunarlaughing o dat ca o vrut
Si masa e vinvoata ca nu i-a dat educatie dar totusi
Daca era o suma mai mare mai spuneam dar totusilaughing

| lightmyfire a răspuns:

Buna.In orice caz, e un nesimtit daca nu tii da inapoi.E clar.adica tu ai facut o fapta buna,daca nu vrea sa ti-i dea poti sa-i iei altceva pe o perioada de timp si sa-i promiti ca-i dai lucrul inapoi doar daca el iti da banii, sau poti sa-i spui clar ca ii vrei si ai nevoie daca nu ti-i mai da, sincer nu stiu ce sa-ti zic.Pana la urma nu e un capat de tara, 10 lei, dar te cred stiu cum e.sunt banii tai si ii vrei, ai nevoie de ei! Vb cu baiatul ala si explica-i ce crezi, calm.SI dupa treci la ce-a de-a doua strategiehappyO zi minunata. Sper sa-ti recuperezi banii

| liiifeiispiiink a răspuns:

Daca nu tii da te duci la mama lui la usa si ii explici situatia, iar femeia sigur iti va inapoia banii...se va umple de rusine daca odrasla ei face lucruri de genul asta...

Succes!

| liiifeiispiiink a răspuns:

Totusi nici chiar atata circ pentru 10 leilaughing Ai facut o pomana...Alta data nu mai vede si asta ebig grin

| daniela36783 a răspuns:

Poate ti inapoiaza daca nu n-o sa-i mai dai alta data dar n-ai cum sal lasi flamand vreau funda

| Digital112 a răspuns:

Poate ai noroc sa ti inapoieze
p.s aI facut un gest frumos big grin(sa nu-ti para rau)

| chakuza a răspuns:

A fost un gest frumos din partea ta, dar nu cred ca vei mai vedea banii.

| Kaℓi a răspuns:

Las-o asa, ai facut si tu o pomana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu probabil nu ti-as fi dat inapoi, asa fac in majoritatea cazurilor