| anonim_4396 a întrebat:

Am fost intr o excursie si m am imbatat si am am tras dintr o tigara pentru prima data in viata si mi a placut, as vrea sa mai incerc dar imi e frica pentru sanatate voi ce ziceti? sincer...

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Noi nu stim cum sa ne lasam si voi vreti sa va apucati.in primul rand cheltui o groaza de bani degeaba, in al doilea rand nu e nimic placut in a fuma.eu ti-as sugera sa nu te apuci

3 răspunsuri:
| Crisis a răspuns:

Daca tragi de doua- trei ori nu cred ca-ti afecteaza sanatatea, dar trebuie sa ai grija sa nu devii dependent... Chestia nasoala e ca nu prea iti dai seama cand sa te opresti. Depinde de organismul tau, eu fumam cam 5 pe zi [din cauza instinctului de turma, care imi zicea sa fiu ca ceilalti idioti, se intampla acum vreo 2 ani] dar nu m-am simtit niciodata dependenta [m-am lasat pentru ca nu mai aveam bani]. Depinde de tine thinking

| AlexandruAnst a răspuns:

In primul rand iti faci rau tie. Tigarile in timp devin ca un drog, asa ca mai bine nu te apuca. si daca stai sa te gandesti cu banii care ii dai pe tigari si nu ramane nimic pe urma lor mai bine faci altceva cu ei

| DaNiela_3132 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu mai incerci...ca iti afecteaza sanatatea si apoi devii dependentastraight face