| frunzelesiiarba a întrebat:

Am inceput liceul..am cunoscut un baiat acolo, boboc ca si mine. avea o relatie de 4 luni dar nu o mai iubea pe prietena lui.el mi-a zis ca ma place pentru ca si eu i-am zis asta dar i-am zis ca nu ma voi baga intre ei.s-au despartit.bun,el a zis ca momentan vrea sa fie singur deoarece nu vrea sa o fata sa sufere, nu suporta sa vada ca plange cineva pentru el..la fel si cu mine.mi-a zis ca daca tin la el, sa astept..momentan isi doreste sa fie singur. cert e ca el imi da intalniri, el ma baga in seama uneori pe facebook stiind ca tin la el foarte mult si totusi sufar..azi am purtat o discutie serioasa cu el.mi-a dat intalnire la 10..ne-am plimbat si-am vorbit.i-am zis ce simt si mi-a zis"esti un copil frumos.un copil direct, un copil care nu se lasa pana nu obtine ce-si doreste". fosta lui iubita l-a intrebat si ieri si azi daca vrea sa se impace cu ea insa el i-a zis ca nu..eu nu stiu ce sa fac,sufar! credeti ca merita sa astept sau sa renunt? uneori ma lasa puterile, ma distruge psihic.e mereu in gandul meu sad. ce parere aveti despre situatia asta? vi s-a intamplat pana acum? ce ma sfatuiti?

2 răspunsuri:
| Lumeaîn3D a răspuns:

Dacă eşti sigură că îţi va fi fidel atunci nu este nici-o problemă. Dar eu sincer sa-ţi spun nu prea port stimă pentru băieţii care îşi părasesc iubitele doar pentru că s-au săturat de ele, şi că iubesc pe altcineva. Eu consider ca astfel de băieţi sunt infideli. E periculos să continui relaţia cu astfel de băieţi, în orice moment se pot plictisi de tine şi să-şi gaseasca altă aventură. În fine asta e parerea mea happy. În rest, e decizia ta.

| tigrahid a răspuns:

Draga mea, daca ti-a spus sa astepti inseamna ca inca o iubeste in ciuda faptului ca nu mai sunt impreuna. Dragostea nu dispare in momentul despartirii. Iar in ceea ce te priveste dac nu astepti ce poti sa faci? Iti dirijezi sentimentele catre alt coleg? Vezi tu sentimentele nu se pot controla, asa ca lasa timpul sa treaca, ce va fi sa se intample se va intampla.