| mario158 a întrebat:

Salut! La centrul de reciclare de la Kaufland după ce reciclezi sticlele și iei bonul ăla poți să ceri să ți se dea banii cash?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"Atunci când returnezi ambalajele care fac parte din Sistemul Garanție-Returnare, ai următoarele opțiuni pentru a primi înapoi valoarea garanției, în funcție de metoda de colectare și preferințele tale:
Pentru colectarea manuală, poți alege să primești valoarea garanției în numerar, voucher sau transfer bancar.

Pentru colectarea automată, vei primi un voucher care reprezintă valoarea garanției. Acest voucher poate fi folosit pentru cumpărături în acel magazin sau, dacă preferi, poate fi schimbat în numerar. De asemenea, există opțiunea de a primi valoarea garanției prin transfer bancar."

asta explica si pustiu asta inteligent https://www.youtube.com/watch?v=Yg52XyYZA5A

aici arata cum scoate banii de la "aparat" de pe urma reciclarii https://www.youtube.com/watch?v=kaH4JfKx904

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poți să ceri la informații

| dullcat a răspuns:

Buna.Da.Poti face asta la orice magazin, sunt obligati sa accepte. Daca refuza apelezi la autoritati.

| AndreiXD07 a răspuns:

Ce ai mai putea sa faci este sa mergi la aparatele acela selfpay si sa cauti optiunea,, plata ambalaje" apoi le scanezi si iti iei banii.