| anonim_4396 a întrebat:

Am inceput sa fiu foarte sensibila:-s, imi vine sa plang aproape din orice,(se ia cineva de mine, imi vorbeste cineva urat, etc. ) din niste mici chestii si nu stiu din ce cauzastraight face ce ar trebui sa fac? poate din cauza ca s-au adunat prea multe?:-s sau nu stiu.straight face

Răspuns Câştigător
| Frrramboise a răspuns:

Of scumpo, trec si eu prin aceleasi momente.și stii care e partea cea mai proastă? Ele nu dispar! Suntem adolescente si asta ne e viata..trebuie sa o acceptăm..Nu e o crima sa fii sensibil, trăim intr-o lume cu oameni răi si egoisti, cu fete pe interes si baieti care vor doar să profite. O fata sensiibilă ca tine are totusi sanse să dea peste un baiat valoros! ( crede-ma exista dar sunt greu de gasit, si mai greu de pastrat)
Stii ce ar trebui sa faci acum? Sa iti pui melodia care te face pe tine sa plangi...sa te descarci. Dupa ce vei fi obosita de la atata plans vei stii ce vei face in continuare.e o buna metoda de a-ti reveni. Daca nu tine, hai rasfata-te unpic. Fa o baie calda, te schimbi in pijamale, iti faci o ciocolata calda si te arunci in pat, la un film. Dupa un somn bun vezi lumea cu alti ochi.
Dacă se ia cineva de tine? Păi...in mama lor! Tine minte că nu sunt ei,oricine ar fi,mai presus decat tine,decat daca alegi sa te injosesti tu. Cand simti ca nu mai suporti,ramane la alegerea ta! Fie te descarci pe cine te supara,riscand sa suporti consecintele dar sa stii ca nu ramai calcata in picioare,fie sa lasi de la tine, sa pleci, sa ignori, sa taci. Si indiferenta doare!
Oricum trebuia sa iti fac un rezumat, presupun că ai adormit numai citind aici (scuze)
Sper ca te-am ajutat totusi.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ar trebui sa ai mai multa incredere in tine, nu mai pune atatea la suflet si fi tare

| Ivan_Andreea_1995 a răspuns:

Descarca-te. Du-te la o persoana apropiata si spune-i ce ai pe suflet!