| Smile3 a întrebat:

Am inceput sa tot visez persoana iubita. de exemplu aseara am visat ca ma tinea in brate si parea foarte real! parca l-am simtit... nu stiu exact cum sa descriu, dar chiar parea ca si cum s-a intamplat cu adevarat...totusi, ideea e ca noi acum nu suntem impreuna, ce credeti ca inseamna?

5 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Sunt doar vise, nu te lasa condusa de ele.
Se mai spune ca ce se intampla in vise, in viata reala se intampla exact pe dos. Sau ca asta isi dorea sa faca persoana visata...
*-*

| Viviluka a răspuns:

Iubita visele se creeaza din grijile si gandurile noastre pe care le avem pe parcursul zilei. Inseamna ca ti foarte mult la el ca il iubesti enorm ca iti e dor de el ca te gandesti la el si toate astea. Uite ca de exemplu prietenu meu m-a inselat ( da stiu urat din partea lui ) dar incerc sa il iert pentru ca mi-a explicat ca nu a realizat ca ii pare rau si mai multe din astea si stiu ca ma iubeste si ca a fost o scapare. Dar cand am aflat ca m-a inselat, toata ziua nu aveam stare mi-l imaginam langa aia plus ca tin la el enorm si e urat foarte urat sa iti imaginezi macar persoana iubita langa alta/altul si am avut o lunga conversatie cu el in care a recunoscut totul si pur si simplu numai imi luam gandul de la asta. Si seara am visat ca isi pusese poza cu ea la avatar si ca imi spunea ca o iubeste si nu stiu ce si a fost intre-adevar un cosmar urat stiam ca se poate intampla dar nu s-a intamplat asa. A venit la mine si-a cerut iertare, mi-a zis ca nu o sa mai faca, ca e vagabont stie si stiu si eu dar e al meu si ca numai face asta niciodata. E constient ca nu va mai fi la fel dar macar incearca

| val31989 a răspuns:

E doar un vis... ceea ce inseamna ca te gandesti mult prea mult la persoana data, si ca inca tii la ea.

| DeyutzaDeea a răspuns:

Pai, poate lui ii este frica sa faca primul pas, ceea ce inseamna ca trebuie sa il faci tu. Sau poate nu te cunoaste atat de bine incat sa fiti deja impreuna. Sau poate are deja iubita, dar daca te place, probabil o va parasi. Sper ca te-am ajutat! happy

| Smile3 explică:

Si nu stiu adica la un moment dat ma mangaia pe sold, ca sa zic asa...ca si cum mai aveam putin si ne sarutam, dar nu am facut-o pentru ca in vis, noi eram constienti ca suntem doar prieteni si nu putem fi nimic mai mult..stiu e cam ciudat!