| GaByTzZu_5314 a întrebat:

Am incercat sa imi reformatez pc-ul.Am w7 si de fiecare data cand il reformatam mergea.Problema este ca acum cand introduc cd`ul in unitate dau un restart si nu imi mai apare mesajul "press any key for start setup windows"...si se deschide desktop`ul.
Am incercat sa dau dublu click pe Driver-ul cu cd in calulator si am dat install now.toate bune si frumoasa pana cand apare ca vrea sa fac niste updateuri, le face si cand aleg custon instalation nu imi mare apare optiunile acelea: Format partition...si din astea.si nici nu mai apare cand dau clic pe Paritia 1 (Local Disk C) driver option(aici in driver option gaseam optiunile agelea de format partition si restul)

Ajutati-ma dau funda.

Răspuns Câştigător
| Fleinadco a răspuns:

Intră în BIOS cu tasta F2 sau DELETE după ce pornești calculatorul și setează ca CD-ROM-ul/DVD-ROM-ul să fie primul mediu de pe care să boot-eze calculatorul (găsești asta la BOOT DEVICE PRIORITY). Apoi ieși din BIOS și îți va apărea acel "press any key to boot from CD/DVD" sau ceva de genul ăsta.

1 răspuns:
| rastamanroby a răspuns:

Cad ii dai restart apasa del de multe ori sa iti apara setarile.Acolo dai la booth si il setezi pe primul pe cd driver. Sper ca ti-am fost de ajutor