| GulDan a întrebat:

La reinstalarea windows 7 nu merge sa umblu la partiti(sa sterg, reformatez, etc) zice jos:"to make changes to partition, restart windows from the instalation disc".

Daca dau Load drive zice:"no device driver we found...

11 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cat de mare e HDD-ul in GB? Cat are partitia care este vizibila la instalare?
Ai setat in bios ca prima optiune de bootare sa fie cd rom?
Explica pasii care ii faci pana la partitii.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| GulDan explică (pentru neluL):

Da first boot..asa cd primul, sata 2 si 3 flopy.
Dupa am selectat limba, dupa custom(advanced) dupa la partitii am sters prima si a 2 a (primary) a ramas cea cu 100 mb dupa am creat in c de 70 gb pentru windows si restul voiam in D dar nu stiu ce am facut ca nu am mai creato.
512 GB in total am.

| neluL a răspuns (pentru GulDan):

Si acum ai instalat windows-ul? Daca DA, urmeaza pasii
http://social.technet.microsoft.com/......-windows-7

| AdrenalinTm a răspuns:

Daca nu-i vedea hddul nu buta intra in bios vezi daca-ti vede hdd
n-ai facut instalare corecta nu ai un windows bun nu cumva ai dat repair? de obicei asa iti zice cand dai repair windows

| GulDan explică (pentru AdrenalinTm):

Unde apare acolo 1st 2st 3st? nu apare hdd apare doar cd rom, flopy si sata.
sau nu deaica trebuia?

| AdrenalinTm a răspuns (pentru GulDan):

Acuma depinde de la bios la bios, daca nu bagi nici un cd dvd
si dai un reset iti apare treaba asta Disk boot failure?

| GulDan explică (pentru AdrenalinTm):

De fapt aparea sata cred ca ala era hd happy acum l-am reinstalat dar cred ca am dat de alta problemasad apare doar c:/. d nu apare.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru GulDan):

laughing cauta pe google EaseUS Partition Master si ti le modifici

| manuel72 a răspuns:

Deci nu-ti vede hdd.Schimba-l.

| GulDan explică (pentru manuel72):

sad chiar? bine mai zice ceva dupa.

| manuel72 a răspuns (pentru GulDan):

Cum ar fi? E laptop? Pc?