| Xanna a întrebat:

Am injurat o fata si ea a auzit.Suntem clasa a 10a, cum ma impac cu ea? ma intelgeam super bine si acum toate fetele sunt: "dahh."

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In clasa a 10`a se presupune ca esti suficient de matura incat sa poti lua si singura decizii in astfel de situatii, sa stii cum sa actionezi sau cum sa te orientezi in orice context.Nu tin predici, pe TPU ne ajutam intre noi si dam sfaturi. Cel mai bine este sa discuti cu ea, sa ii spui ca`ti pare rau; metoda directa si sincera este cea mai eficienta.Chiar daca ai in continuare o parere proasta despre ea si ai spune acele cuvinte urate la adresa ei incontinuu, este frumos, din moment ce te-a si auzit, sa iti ceri scuze. Fa`o intr`um mod politicos, mai adauga cateva vorbe `lingusitoare` si o sa vezi rezultatulhappy Fii sincera, directa si la obiect! Succes! O seara cat mai placuta iti doresc!