| anonim_4396 a întrebat:

Am instalat din greseala un program, care nu ma lasa sa folosesc emoticonurile clasice pe Messenger...doar niste emoticonuri din alea uriase, care se misca thinking Da, cred ca SweetIM se numeste.
Cum il dezinstalez?

Răspuns Câştigător
| Îngheţatăăă a răspuns:

Pai, depinde de ce Windows ai. Daca ai windows Xp faci asa:
-Start
-Control panel
-Add or remove hardware / Add or remove programs
-Cauti in lista aia : SweetIM /sau ceva legat de SweetIM
-Apoi click dreapta si uninstall
Dar, daca ai windows 7
-Click dreapta oriunde pe desktop :[dar nu pe programe,nici unul dintre ele]
-apoi dai click pe Personalize
-apoi ti se deschide o fereastra
-vezi undeva in stanga, un chenar dreptunghiular [este situat pe verticala]
-in acel chenar scrie sus de tot, subliniat : Control Panel Home [dai acolo]
-apoi, vezi acolo 6 chenare [ma rog, nu's chiar chenare dar zic si eu asa], dai pe ala unde, deasupra,scrie cu verde : Programs.
-apoi te uiti la primul rand
-apoi, undeva dedesubtul cuvantului : Programs, vezi acolo Uninstall a program.
-Dai pe ala si iti apare lista de programe instalate in calculator [din calculator,care se afla in el]
-Trebuie pe acolo sa fie pe undeva Sweet Im, sau ceva de genu'.
-dai click dreapta pe randul pe care scrie Sweet im [sau asa ceva ]si apoi, Uninstall.
Sper sa te fi ajutatwinking

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Start->Control Panel->Programs->Uninstall Programs->aici in lista cauti SweetIM->click dreapta pe el->Uninstall.
Bafta!