| MoreFun a întrebat:

Mi-am instalat SweetIM pentru messenger si dupa aceea am vrut sa-l dezinstalez. Cand am vrut sa-l dezinstalez nu avea nici un program pentru asta deci am vrut sa-l sterg simplu, dar nu m-a lasat. O prietena de-a mea a zis ca ea și-a reinstalat messengerul si dupa aceea l-a șters. Oare altcumva nu pot sa-l sterg?

8 răspunsuri:
| stanly7 a răspuns:

Nu este nici un virus.
Pentru dezinstalări folosește revo uninstaller free :
http://www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html
Uite și un videotutorial:
http://www.videotutorial.ro/? p=267

| alecx4music a răspuns:

Deci intrii in control panel, si acolo cauti sweet IM, ii day uninstall si se dezinstaleaza. Nu te speria ca nu este niciun virus. Este un programel foartemic, si este normal sa nu te lase sa il setrgi din moment cee este instalat si are registrii cu adrese exacte. Bafta!

| M1hai a răspuns:

Ai mari probleme deoarece SweetIM e un virus de tip troian, dar incearca sa gasesti folderul unde e instalat si sterge folderul!

| torsi a răspuns:

Dai la panou de control si il dezinstalezi de acolo. si gata!winking

| torsi a răspuns:

Si ai putea sa iti scanezi compu de virusi.winking

| vladlove123 a răspuns:

Intra in control panel da acolo unde scrie add sau remove programs si dezinstaleazal de acolo
funda?

| andreiTPU2 a răspuns:

Ohhh
ai ghinon eu odata l-am instalat si a trebuit sa imi reinstalez windowsul! trebuie sa sa faci ceea ce am facut eu crying