| Antrax a întrebat:

Am intrat la liceu la un Colegiu National si problema este ca mama vrea sa ma duc in costum in prima zi de scoalacryingcica asa trebuie. Voi ce parare aveti? Chiar trebuie sa ma duc in costum?

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Baietii mei in prima zi de liceu (Colegiu National Gh.Rosca Codreanu din Barlad) au fost imbracati in costum, camasa, cravata si nu numai ei( nu ma refer la costumul scolii).

20 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu trebuie sa mergi in costum happyE prima zi love struckImbracate asa cum iti sta tie mai bine big grin
Convinge-o pe mama tawinking

| daii a răspuns:

Si eu sunt tot la un Colegiu National si ne-a obligat sa mergem in uniforma din prima zistraight face

by daiiwinking

| Emeraude a răspuns:

Daca este atat de protocolar, eu zic sa te duci in costum, te vei simti stanjenita daca toti colegii vin in costum, iar tu in niste jeansi si o bluza.Depinde.Fa cum crezi, nu care-cumva sa dai vina pe noi dup-aia! laughing

| c0rn3l1uss a răspuns:

Nuuuu....doamne fereste straight face

| yuli10 a răspuns:

Si eu am fost tot la un colegiu national si nu era deloc asa protocolar... am avut uniforme dar nu prea purta nimeni.
era chiar pe dos, pentru ca era un colegiu erau foarte multe fite in aer in comparatie cu un liceu asa ca toata lumea venea care mai de care mai original imbracat.
dar cred ca depinde de colegiul la care ai intrat. dar banuiesc ca ai mai vazut si tu elevi de acolo inainte; ei mergeau in costum? daca nu poti sa o dai la pace cu mama ta incearca sa mergi in blugi si ia-ti numai sacoul de costum, asa o sa eviti o cearta cu ea dar o sa iti fie comod si o sa fii si decent imbracata.

| M4RK a răspuns:

Eu zic ca nu trebuie in prima zi de scoala

| demonangel37 a răspuns:

In prima zi de scoala nu este obligatoriu sa te imbraci in costum te poti imbraca in ceva lejer iar daca vrea sa iti dea costum sa nu fie ceva cu care ai iesi in evidentza chiar asa si in plus fiind colegiu sigur vei purta costum in toti anii asa ca cred ca prima zi ar fi de preferat ceva lejer vusta/blugi si o bluzitza

| BlacK EyeS LoVE BRoWn EyEs a răspuns:

Eu zic sa te duci in stilul tau. Asa cum e personalitatea ta, asa sa te imbraci. Colegii vor remarca foarte bine acest lucru.

| AndutzaAndu a răspuns:

Nu cred... poate pe vremea lui Ceausescu se ducea la liceu cu costum dar acum s-au cam schimbat vremurile.Trebuie sa te duci in niste haine in care te simti tu mai bine.

| www a răspuns:

Nu, normal ca nu trebuielaughing ce daca e colegiul national?
Si eu tot la un colegiu national sunt si ma imbrac cum am chef si nu-i problemalaughing.

| Daniel TM a răspuns:

Eu cred ca nu strica sa fi la costum.

Răspuns utilizator avertizat
| ButterFly_8644 a răspuns:

Costum e prea mult, mai ales ca tu nu te vei simti bine happy
Imbraca`te cu o bluza mai eleganta, o camasa, stiu si eu thinking sunt atatea big grin si o pereche de pantaloni, blugi negri thinking ca sa nu fii prea extravaganta big grin

:*

| pepenerosu a răspuns:

Si eu am intrat ca si tine, si voi merge imbracata cum ma simt bine.asa o sa vada toti colegii, profesorii cum imi place mie sa ma imbrac, nu eleganta, ci mai sport, rockhappy. Sa ma cunoasca din prima zismugsmug.desi.probabil o sa-mi iau o bluza.mai.eleganta putin.happy...asa sa nu fiu ca la plimbare pe strada.winking. costum e prea de tot. nimeni n-o sa vina in costum.

| Ianaaable a răspuns:

Nici eu nu cred ca trebuie sa mergi in costumstraight face in primul rand trebuie sa te imbraci cum te simti tu binehappy pentru ca-i prima ta zi de licean si vrei sa ti-o amintesti cu placere. Succestongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa te duci in costum... oricum nu o sa ma duc chiar deloc in costum la liceu...bafta si sper sa o dati la pace!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu aveti uniforme? si eu am fost la Colegiu.si noi am avut uniforme si la noi le purtau toti elevii...este foarte frumos sa stii...aratam a elevi toti. pacat ca am terminat liceul... eu zic ca ar fi potrivita macar o camasa.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. poti opta cu incredere pntr o pereche de jeansi si o camasa lejera. simplu nu? sal. o camasa si o bluza deasupra. sunt si bluze prin magazine doar cu manseta si guler ca de camasa, una de genu' ar fi superb. Sicer e prea protocolar in costum, daca v a fi cald vei muri... asa ca asculta sfatul meu...

| Anna_5514 a răspuns:

Aceeasi"problema" o am si eu.laughing
Si nu, numai, mama imi zice sa ma duc in costum, dar si eu imi doresc.happy
Stii cum se zice, prima impresie la profesori, bla-bla-bla:@.
N-ar strica sa-l iei in prima zithinking
Parerea mea.happy
Take carebig hug
Bafta:*!

| Anna_5514 a răspuns:

Ps. Si eu tot la colegiu sunt.winking