| anonim_4396 a întrebat:

Am mai multe probleme.Acum 4 saptamani a murit singura mea surioara mai mica.Mama vrea sa se desparta de tata, dar ea nu lucreaza.Am auzit ca exista 2 posibilitati:eu cu mama sa ne mutam undeva la bloc, iar eu in timp ce ea isi va gasi un loc de munca si va merge acolo voi sta singura in casa cam 11 ore, singura mea bunica locuind in alt oras, ori eu sa raman cu tata si mama sa plece la lucru in Italia timp de 3, 4 luni. Daca se despart mama nu poate sa mai imi faca un alt fratior sau surioara, fiindca nu o sa se mai casatoreasca, iar asta este pentru mine nu o dorinta, ci o necesitate, deoarece dupa tragedie am intrat intr-o depresie foarte puternica, plang foarte mult, nu vorbesc, vorbesc singura doar cand sunt singura acasa, incerc sa ma lovesc, o data chiar m-am gandit sa ma sinucid ceia ce nu voi face, dar parca ideea imi surade...ma rog, imi lipseste galagia din casa, nimeni nu ma mai enerveaza...am nevoie de ceva.
Ma simt de parca nimeni nu ma asculta sunt ca o jucarie si toata lumea face ce vrea cu mine, nici nu stiu ce o sa se intample in urmatoarele zile.
Mentionez ca la psiholog chiar nu ma duc deoarece nu sunt chiar bolnava cu capul si am citit undeva ca aceste lucruri se intampla mereu dupa ce pierzi pe cineva drag(petrecandumi 24 de ore din 24 cu ea, avand grija de ea, jucanduma cu ea, iubindo neconditionat).
Va rog dati-mi si mie niste sfaturi, ce se intampla cu mine, cu familia, cum pot rezolva lucrurile si de ce am numai ghinion?

Răspuns Câştigător
| kkkkkkkkkkkkk a răspuns:

Asa este viata.Nu trebuie sa-ti surada ideea aceea foarte rea.Astfel de lucruri se intampla tot timpul si oricui. Ce pot spune? Imi pare foarte rau pentru surioara ta, desi nu v-am cunoscut stiu prin ce trece cineva atunci cand pierde pe cineva foarte drag.Trebuie doar sa ai incredere ca ti se va intampla ceva foarte bun. Pur si simplu gandeste-te ca nu e solutie sa patesti tu ceva.

2 răspunsuri:
| CookieșiParty a răspuns:

Asta este viata.Pacatoasa uneori.Dar nici o data sa uiti, undeva in ceruri este un Dumnezeu care te apara de necazuri.Sa stii, mie mi-a murit un bunic.si-n plus.Mai bine pleaca parintii un timp.Ca sa ai alta surioara sau fratior.Ma rog...Fii optimista, fii fericita ca nu s-a intamplat sa moara toata familia! Stii, am un sfat.Da muzica la maxim.Sau da la ce te uiti tu la TV mai tare.

| Deni4you a răspuns:

Multumesc pentru raspuns si ma bucur ca sunt oameni ca si tine! Oricum ma simt mai bine.