| Spritero a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor.Deci maine trebuie sa aleg la ce liceu sa merg.Eu nu prea le am cu matematica si am media de admitere 7.80 asa ca m-am gandit sa merg la Gheorghe Asachi profil filologie.Dar m-am gandit si la Virgil Madgearu(economic 2) pentru ca iesi cu meserie.Dar cum am probleme cu matematica as vrea sa stiu daca este o clasa la acest liceu unde se fac maxim 2ore de matematica.Profilele sunt:1)Tehnician in industria alimentara 2)Tehnician in activitati de comert 3)Organizator banqueting 4)Tehnician in gastronomie 5) Tehnician in turism FUNDA

Răspuns Câştigător
| BiiaB a răspuns:

Salut! Ei bine sora mea este la liceul Economic(Bacau) iar acolo face 3 ore, fiind la profilul turism si alimentatie.Am intrebat-o la celelalte profile cate ore de mate se fac si a spus ca minim 3.
Deci eu te sfatuiesc sa te duci la filo, pentru ca scapi de matewinking, am impresia ca dintr-a 11 a nu mai face mate deloc si nici nu dai bacul, deci gandeste-te happy