| lorena66 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor
pisica mea in vârsta de 7-8 luni se juca cu un bat de la o brățara fosforescenta. și și- băgat colții in ea cand eu nu eram atenta și m-am trezit cu ea fugind prin casa. Apoi am văzut pe pat fosfor, dar se vedea ca nu a curs mult
acum am luat și am dus-o in baie unde am șters-o (avea saliva la greu peste tot) și sora-mea nu știa ce sa facă asa ca am luat-o, am dat drumul la bideu sa curgă apa(de acolo ii place ei sa bea) și ea tot nu voia. asa ca am luat apa cu mâna și andra pe la bot sa bea și a băut, apoi a început sa ia și de la bideu.
însă sunt FOARTE îngrijorată de faptul ca NU a vărsat deloc. și se tot linge pe la bot de parca i-ar fi see. va rog răspundeți cât de repede posibil
i se poate întâmpla ceva?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Dai sa bea lapte, e bun in astfel de cazuri.

| raMLesS a răspuns (pentru Andreeush):

Laptele nu e bun pentru pisici

7 răspunsuri:
| Felissa13Eden a răspuns:

Sincer, am patit si eu asta. Aveam o bratara fosforescenta si s-o spart, am atins lichidul care curgea pe mana si, din greseala am dat pe la gura :rolling on the floor
Daca eu n-am murit, cred ca pisica ta o sa fie bine

| Mynameis93 a răspuns:

În primul rând, ar trebui să ai mai multă grijă de animal, dacă tot ți-ai asumat astfel de responsabilități.Mai apoi, du pisicuța la veterinar, ar putea să se agraveze starea ei.

| lorena66 explică (pentru Mynameis93):

Acum e bine, mananca, toarce etc. am consolidat și alte persoane-au spus ca e OK

| lorena66 explică:

Scuze pentru greșeli dar ma grăbeam

| Claudia943 a răspuns:

Nu prea cred ca pisicii tale i se va întampla ceva. Dat find faptul ca ea este destul de mica ar trebui sa vezi daca are niste reactii adverse daca are ar trebui sa o duci la un medic veterinar. Sper ca pisicii tale s-a nu i se întample nimic.