| MadMoan a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor.

Radical din 531441 daca extrag radicalul prin algoritm imi da 709 si prin descompunere imi da 729 si din cate stiu trebuie sa dea la amandoua la fel. Nu calculez eu bine sau ce? Deci chiar nu inteleg. Dau funda cine imi zice!

3 răspunsuri:
| Hexiled a răspuns:

Prin descompunere e mai sigur si e ok funda?
?

| MadMoan explică (pentru Hexiled):

...Off...eu trebuie sa dau o lucrare marti si profa a zis ca ne da un numar de 6 cifre si sa il face in 2 moduri, prin descompunere si algoritm si eu am luat numarul 531441 si nu stiu care trebuie sa imi dea corect. Adica prin descompunere imi 729 si prin algoritm 709. Ce dracu rolling on the floor

| Muhibbi a răspuns:

Eu, desi am 13 ani, m-am bagat pe calculator si am vazut ca da 729laughing Daca marti dati lucrarea, du-te la profa luni si intreab-o de ce nu iti da 709 prin algoritm si iti explica ea intr-o pauza happy