| irina222 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Eu ma constip foarte repede, nu am mai facut caca de 3 zile, ce as putea ca sa "ies fara?" ma doare tare burta, si ma simt plina, ajutoooooor.

32 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Momentan, in afara de supozitoare ia si o lingura de ulei de masline (sau normal ).
In aprox jumatate de ora ar trebui sa incepi sa te simti mai bine.
Pe viitor mananca dupa fiecare masa cel putin un mar mare. Incearca sa bei mai multe lichide, supe etc. Si inca ceva, nu te forta la toaleta pentru ca poti face hemoroizi. Succes!

| Ana a răspuns:

Bea zeama de varza, eu de ex scap d constipatie mancand banane dimineata pe stomacul gol si dup aceea stau intinsa in pat si gata happy

Abh
| Abh a răspuns:

Mananca cereale cu lapte sau cu iaurt dimineata, la pranz obisnuieste-te sa mananci salate cu ulei de masline, bea cel putin 2 l. de lichide pe zi (fara sucuri di n magazin), apa plata cu lamaie, mananca fructe proaspete ( dar evita bananele,), evita orezul, painea alba. E de preferat painea multicereale, graham, dar nu in cantitati mari.Si mai ales, nu manca dupa 7 seara. Fa sport cel putin 1/2 de ora pe zi.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Eu pentru ca sa ies la tualeta beau putina cafea sau imi fac cate un ceai verde.

| c0rn3l1uss a răspuns:

Bea laxativ.
Mult laxativ. laughing

lolita
| lolita a răspuns:

Manaca un actimel in fiecare zi sau un kiwi. mie asta mi-a recomandat medicul.

| cretzufinish a răspuns:

Gretoasa intrebare... tu vorbesti de "caca" si altii de mancare raised eyebrows

Răspuns utilizator avertizat
| Deea a răspuns:

Nu ai facut "caca" 3 zile?laughing

| scumpikkk a răspuns:

Bea lapte si dupa aceea mananca putina nutela,. si inca un mar nu ar face rau
dupa aceea te-as sfatuii sa vb cu un medic :p

| .sad a răspuns:

Ziama de varza
asa am auzit cica ajuta...

| Zambete89 a răspuns:

Mananca banane, imediate te ia cacarea. vb si eu cum vb si uwinking

| Zambet a răspuns:

Du-te la doctor si spune'i ce se intampla cu tine!

| NoName0011 a răspuns:

De 3 zilelaughing?, eu nu ma duc cu saptamanile, pai poate te constipi de la ceva mancare, de ex: de la babane poate, branzahappy

| teonamaria a răspuns:

Bors.bea o canitza. te vei simti super bine! sau o linguar de ulei de masline.

| deel a răspuns:

Dupa ce mananci fa 15 abdomene si dupa ce te odihnesti un pic mai fa 15! eu asa am facut odata seara si pe la 3 dadeam afara laughing

| charlie the alien a răspuns:

Te-as putea ruga te rog sa pui intrebarea intr-un mod "mai pe ocolite" ca am avut o imagine urata in minte cand am vaut intrebarea.

| PaulW a răspuns:

Ba eu nu fac caca de 3 ani de zile si is in forma maxima mai ales ca fac numa "pisu"

| rhytmiser a răspuns:

Clisma!

| aumih16 a răspuns:

De trei zile vai e rau si daca nu te caci de doua zile daca nu te caci o zi nu e asa nasol grav dar sa nu te caci trei zile naspa ce sa zic spun vezi sa nu faci hemoroizi stii ce nasol sunt te dor te ustura mult sange groaznic acum lasa daca ai patit asta dar data viitoare sa fii mai atenta ca nici nu stii ce dureri usturimi sangerari iti poate produce defecatia daca nu te caci mai din timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ai grija la cum te alimentezi dupa ce vii de la doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mancati cereale cu lapte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea o cana zdravana de ceai de musetelwinkingla mine merge aproape in totdeauna...si daca nu o lingurita de mierewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea o cana zdravana de ceai de musetelwinkingla mine merge aproape in totdeauna...si daca nu o lingurita de mierewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca si u ciorba sau bea lapte. Poate nu ai destul lichid in organism

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si eu am problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ulei de parafina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt multe retete :sa bei suc de portocale pe stomacul col, se manci kiwi, si cola fara acid. asta stiu si eu si incearca si tu. spori la ****.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m-am constipat si am inceput sa fac hemoroizi mai bine fuci la medic sau la un spital

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea ceai de crusin, dimineata pe stomacul gol, e foarte bun ca efect, ca la gust e cam amar.