| bunicisibuni a întrebat:

Am nevoie de ajutor pentru a realiza un program zilnic. Sunt clasa a-7-a si invat dupa amiaza. Problema e ca stau cam 14 ore pe zi la pc si am inceput sa am cateva probleme cu ochii. Va rog sa ma ajutati cu un program zilnic adica tot ce tine de o zi in timpul scoli. big grin

2 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Pai te trezesti si tu pe la 9 dimineata, mananci putin si apoi te apuci de teme pana pleci la scoala. Dupa ce vii de la scoala pe la ora 7 presupun, mananci si tu, iti faci o baie pana pe la ora 8, apoi stai la pc pana pe la 9-10 si apoi te mai uiti si la tv putin sau te culci. E asa greu?

| valentina1610 a răspuns:

8:15 - te scoli
8:20 - micul dejun
8:35 - te apuci sa inveti si apoi sa vezi ca nu o sa mai ai chef de calculator
9:30 - pauza
10:00 - te apuci iar de teme
11:30 - pauza
12:00 te imbraci
18:00 - vi de la scoala
18:15 servesti masa
18:30- calculator
19:15- inveti
20:00 - pauza
20:45- inveti ceva/faci ghiozdanul
apoi program de voie pana la 23:00
si eu am aceeasi varsta si asa fac. si am media 10, deci o sa ai timp perfect si de scoala.