| Adrianuta a întrebat:

Vreau si eu un program zilnic pe care sa il respect, avand in vedere faptul ca sunt in clasa a - 8 a dupa amiaza, nu imi place matematica si chiar as vrea sa fac ceva ca sa invat la matematica pentru ca in vara am examen. La celelalte materii ma descurc, dar la matematicaa nu. ( nu vreau sa fac meditatii, nu prea imi permitt). Imi place sa invat sa-mi fac temele sa stau la pc. Dar vreau un program zilnic pe care sa il respect si vreau sa ma ajutatii. Raman recunoscatoare daca ma ajutati si cu programul zilnic si cu matematica.

Eu de obicei ma trezesc la 7-8 invat toata ziua si stau putin la pc ( sunt disperata sa invat si sa scriu) plec la scoala pe la 12, vin pe la 7 seara si ma apuc sa scriu si sa invat ...sta mami si se roaga de minee sa mananc...

Vreau un program zilnic, lejer prin care sa si invat dar sa ma si relaxezz.

Oferr FUNDITAAAA + Vott celui mai bun programm si vott la ceilaltii.

Va multumesc anticipatt!

Răspuns Câştigător
| CryNiky a răspuns:

Buna! Uite ce poti face:
1.Vii de la scoala dupa amiaza
2.Mananci big grin
3.Te odihnesti putin.
4. Daca se insereaza te poti juca la calculator sau te poti uita la TV
5.Te culci
6. Dimineata te trezesti la 8
7.Mananci
8.Iti faci patul, te speli, te imbraci
9.Inveti la ce ai de invatat, iti faci temele
10. Daca iti mai ramane timp poti sa faci niste exercitii in plus la mate
11. Daca mai ai cateva minute pana cand te vei duce la scoala poti sa stai in pat putin sa iti recreezi creierul si sa fii in forma la scoala.
12.Te duci la scoala si iti reiei programul
Cat despre matematica, daca nu iti poti permite meditatii incearca sa ii explici profesorului ca tu nu intelegi matematica si sa iti mai explice o data. Poate veti ramane in clasa sa faceti niste exercitii in plus(noi la scoala asa facem) si vei intelege.Totodata explica-i ca nu iti perimiti sa faci mediatii la matematica. Poate asa o sa-l convingi sa ramana cateva minute cu tine sa-ti explice sau sa rezolvati ceva.
Multa bafta!:*

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Tu esti clasa a 8 a si inveti dupa-amiaza? Te asteapta doua examene, nu cred ca poti sa te organizezi bine cu invatatul pentru ca o sa fi prea obosita...in orice caz, elena zice foarte bine.

| Skylar a răspuns:

Probabil te plictiseste matematica.ei bine la matematica de a 8a nu e gra, nu iti trebuie decat 2 ore pe zi sa inveti formulele si sa le aplici prin probleme.