| Lady.Love a întrebat:

Am nevoie de doua nuvele scrise de Ioan Slavici pe care sa le citesc online (in afara de Popa Tanda). M-ar interesa sa fie cat mai scurte. Stiti vreun site unde as putea sa gasesc? Dau fundita celui care gaseste ceva mai scurt (si nu vreau rezumat). Merci. happy

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Budulea Taichii happy

Si

Moara cu noroc *:*

| georgiana a răspuns:

Cauta rezumate pe google sau al referate, e imposibil sa nu gasesti. Daca nu ai citit cartile, gasesti al biblioteca carti despre comentarii privind aceste opere.

| Lady.Love explică:

Am nevoie de site...de unde sa le citesc.

| ally25 a răspuns:

Spaima zmeilor si pacala in satul lui sunt cele mai scurte

| EAlice a răspuns (pentru ally25):

Alea sunt povesti, ea cere nuvele.

| dea2009 a răspuns:

Intra pe acest sit http://www.e-scoala.ro/biblioteca/slavici.html

sper sa imi dai fundita

| Dragutza_Anutza_1990 a răspuns:

Scormon si o viata pierduta