| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai scurta nuvela de Ioan Slavici?(in afara de Popa Tanda)
Unde o pot citi(online)?
Va rog am nevoie urgenta pana vineri!

Răspuns Câştigător
| akka4 a răspuns:

Moara cu noroc. aici ai linkul cu cartea. o poti citi direct aici sau descarca in calculator http://www.docstoc.com/docs/document-preview.aspx?doc_id=11897516

| anonim_4396 explică (pentru akka4):

Asta scurta(cu 104 pagini), daca asta este scurta nici nu vreau sa-mi imaginezcrying

| akka4 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing) nici cu 20 de pagini nu o sa gasesti. astea 104 pagini daca stai de ele pana diseara ai 50 cel putin citite. mai citesti si maine si asta este cartea. oricum nuvela este foarte frumoasa. garantat nu te vei plictisi citind-owinking

| unknownn a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai la ce te asteptai? Nuvela e de dimensiuni marisoare, situate intre schita si roman.

5 răspunsuri:
| Shany a răspuns:

Buna.Eu stiu ca este,, Scormon"! Da... online o poti gasi. Sper ca te-am ajutat!

| anonim_4396 explică (pentru Shany):

Mersi o sa incerc si asta