| Dayanna1998 a întrebat:

Am nevoie de niste descrieri pentru poze, de prietenie. Cele mai multe si mai frumoase primesc fundita.

1 răspuns:
| RamonaIonescu a răspuns:

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.
A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger.
Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii.
Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine.
Prietenia inseamna a fi frate si sora, doua suflete ce se ating fara sa se confunde, doua degete ale aceleiasi maini.
Prietenia este inchisoarea sufletului de buna voie in trup strain.
Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri.
Impartasirea bucuriilor, nu a suferintelor, creeaza prietenul.
Un prieten, cand e un om, intrece si pe-un frate.
Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.
Cand nu mai am putere inchid ochii si realizez ca prietenii mei imi sunt energia mea.