| Zulicious a întrebat:

Am nevoie de niste idei de activitati scolare pe care le putem face in timpul scolii sau in weekend uri! Concursuri, parade de moda, excursii... orice! cele mai originale idei primesc fundita! pup!

Răspuns Câştigător
| pipik a răspuns:

Karaoke, campionat de fotbal / basket, depinde ce scoala e dac are profil gastronomic si un concurs de gatit, excursii la salina (cea din Turda e foarte frumoasa), la manastiri, pesteri, in munti, etc.

4 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Pai puteti organiza o excursie intr-un anumit oras.De obicei va puteti distra si in acelasi timp va puteti cunoaste mai bine si sa va destindeti. Daca doriti un concurs puteti vorbi cu un profesor care sa organizeze asa ceva, de exemplu o intrecere sportiva sau de ce nu un concurs de limbi(engleza, franceza, etc) puteti face o expozitie cu lucrari pe o anumita tema data, de exemplu ar putea fi ''Ziua ideala la scoala'' sau ''Viziunea mea in ceea ce priveste scoala''. Parade de moda? Pai aici putem incadra foarte bine acel bal al bobocilor, un eveniment mult asteptat de toti din scoala.

Intra si pe:

http://www.evz.ro/......94049.html

http://www.poezie.ro/index.php/essay/94265/%C5%9Ecoala_cool

sau:

http://www.gandul.info/......ia-6762741

Sper sa fi multumita de raspunsul meu.

Răspuns utilizator avertizat
| SwEEtGiRlZ a răspuns:

Puteti face o tomola de obiecte de exemplu, fiecare copil din scoala sa aduca cate un obiect si organizatorii sorteaza obiectele apoi fiecare care a pus ceva in joc poate trage un bilet, e amuzant

sau puteti face un concur de role si bicilete cu obstacole...

sau ascundeti lucruri in curtea scolii si toata scola scoala va cauta si cine va gasi cele mai multe va primi ceva...

La concursuri m-am gandit ceva gen oul si lingura, creca sti ce vorbesc sa mergi cu lingura cu un ou firt pe o anumita lungime de drum si cine va termina primul sa ii acordati o diploma sau ceva de genu...Gandeste-te la ceva ingenios creativ si in acelasi timp amuzant! Copiilor le place distractia!