| Oiţăă a întrebat:

Am nevoie de niste statusuri[dragoste, emo, etc]. plzzz

Răspuns Câştigător
| frumusik96 a răspuns:

Statusuri de dragoste 201 " As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

Statusuri de dragoste 202 " Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite

Statusuri de dragoste 203 " Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti… "

Statusuri de dragoste 204 " As vrea sa fiu zapada, sa ma topesc pe trupul tau, sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul! "

Statusuri de dragoste 205 " Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti es un sueno, un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor… (vers. spaniola)"

Statusuri de dragoste 206 " Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti? ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 207 " Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "
Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput

Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc

Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea
incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu
tine

Iti doresc sa mergi pe un drum numit VIATA, sa te impiedici de un
ciob numit NORAC, sa cazi intr-o prapastie numita FERICIRE, si ca
culegi o floare numita IUBIRE!

Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea

Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere, chiar daca scena a luat sfarsit

Statusuri emo numai pentru voi:

In lume sunt 8 minuni… 7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu… aceea esti tu iubirea mea

Daca inima te lasa la mine sa te gandesti trimite-mi macar un msg ca sa vad ca ma iubesti

Am plans, am suferit, am pierdut atatea … totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi …

Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc

De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as
mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie
de nimic

Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna

Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare

As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea

Daca as amaneta un gram din dreagostea mea pentru tine, ti-as cumpara lumea intreaga si inca ceva sper ca esti bine

M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am
gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine.
Abia atunci am realizat cat de bogat sunt

Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori
plingind. E o taina pe care indragostitii o ascund de frica lumii cand
taina e descoperita dragostea se stinge ca un cliseu fotografic expus
la lumina

2 răspunsuri:
| Printzess a răspuns:

Si crezi ca cine iti zambeste.gata,te iubeste? happy

Si ce usor e sa zambesti` • cand ai incredere`n ceea ce esti!love struck

Desi am trecut prin multe, suntem inca impreuna, caci nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana!love struck

| βσσblėėŝ_2859 a răspuns:

In continuare`crezi ca totul iti apartzineh`! P0tsi sa ai ORICe`dar nu sh`pe mine`! Nu trebuie`sa ma cautzi iti spun eu unde sunt`. In discOteca cu baietii`acOlo`unde m`ai cunOscut •

• Multe barfe! multe tarfe. Asta`i viata! Cand te gandesti la ele te apuca greatsa. Daca vrei iti dam noi subiect de barfa : Viata`i cea mai scumpa tarfa! •

• Nu m`atinge, nu plange si stii ceva? Lacrimile tale numai au de mult efect asupra mea •

• Asta sunt si n`ai ce face,alta mami numai faceee smug

•Totusi ma admira pentru ca Sunt copil si am o lume de Vis si Singura mea atingere il duCe'n paRadis; x •

• Orice baiat care se respecta are langa el o bruneta •

Si acele nopti cand ne adunam cu totii,Cand radeam si glumeam pana dupa miezu' noptii.

# Am trecut cu voi prin multe, si bune si rele,Anturajul isi punea amprenta pe faptele mele

Si imi amintesc "ii am pe ai mei cu mine" Orice`ar fi "cu ei e un pic mai bine"

"Eu si'ai mei mai uniti ca niciodata, Imi reprezint tovarasii,sunt cea mai fidela fata!"

Numai cu tine'am trecut peste tot [razand si plangand]

Au fost si certuri si nu pot minti Dar supararea nu tinea mai mult de o zi

Sa ne desparti nu poti, cum nu desparti pe Ali Baba de hoti
Telefonul il strang cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost
Invat sa plang fara lacrimi,sa admir cu masca indiferentei pe chip, sa sufar razand de fericire, am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

Le pui conditii, la toti care te vor
Uita-te dar nu atinge, si uite asa tu ii omori
Fermecator, ai un zambet criminal
Si fundu' ala ar trebui sa fie ilegal
Este extraordinar mersu' ala intepat
Iese din normal mersu' ala elegant
Stii prea bine, la tot ce ma refer
Graviteaza toti in juru tau fara vreun reper
As vrea sa-ti cer, sincer un autograf
Semneaza, Domnïsoara care te-a dat peste cap!