| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de puţin ajutorhappyNu îmi place deloc camera mea. Părinţii mei s-au mutat acum 5 ani de la bloc la curte.Bine înţeles că nu am fost de acord şi nu m-am obişnuit nici până acum cu această casă. Era şi mai urâtă când ne am mutat dar în fine au renovat.Acum problema:nu îmi suport camera.Este aglomerată parcă. Are 2 intrări, lângă prima uşă este soba dar vine aşa:imaginaţi-vă un cub pe peretele din fata are geamul şi la o distanţă de aprox. 1m este uşa către dreapta nu stânga
Pe peretele stâng este la distanţă de 3 m patul care este de mijloc şi este între 2 şifoniere de o uşa în şi deasupa un un mic dulap cu spaţiu pentru cărţi. El este cu totu nu este separat şi mă deranjează că nu pot să îl mut ea în fine. În acel spaţiu de 3m este măsuţă de toaletă pe peretele următor (dulapul este pe jum. de perete până în capăt )vine continuitatea patului care este lung până la sobă care este cum ar veni pe următorul perete şi este o sobă de teracotă de dimensiuni normale lipită de ea o servantă micuţă urmează uşa şi după biroul până în capăt unde revenim la geam.problema:cum să aşez lucrurile? Mobila are maxim jum. de am de când este cumpărată dar dulapul corpul dormitor de tineret cum eu mai zice e luat cu părerea lu sora mea care a plecat şi tot eu trebuie să îl suport nu în place că cât jumătate de camera am aranjat da e la fel. Aştept ideile voastre ea numai vreau să investesc bani în camera şi nu pot ea nimic afară. Mersikiss

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Si eu am patit la fel cand m-am mutat de la bloc la casa dar nu e o tragedie. Si la mine e foarte putin loc dar m-am obisnuit. Sunt alte lucruri mai importante. Ai prefera asta sau sa ai o camera in care sa ai doar un fotoliu pe care sa dormi ca nu ai alte posibilitati, sau dupa cum spunea si Georgiana sa nu ai o casa, nimic. Cu putin simt artistic poti face din camera ta ceva dragut.

| georgiana a răspuns:

Draguta sa nu-ti fie rusine de ce ai, o casa mica, conteaza omenia si bucata pe care o imparti cu ai tai, o faci cu mare suflet.Eu am stat la bloc si apoi ne-am mutat la casa, nu am suficent spatiu pentru a ma rasfata, dar ma multumesc ca am un acoperis deasupra capului.Gandeste-te la cei care stau pe strazi si nu au o mancare calda, un pat si o patura sa se incalzeasca.
Iti recomand sa citesti `Singur pe lume` de Hector Mealot si vei vedea ce bucuros este acel copil de gandul `de a avea o famile si parinti, persoane dragi care sa-l iubeasca si sa nu-l paraseasca. Apoi imi spui cum vezi lucrurile, te vei razgandi.Mult succes si pretuieste-ti parintii!

| allleeeee a răspuns:

Arata-mi o imagine cu ea.

| adelina_7242 a răspuns:

Uau este foarte aglomerat! incearca sa vorvesti cu parintii tai si... Poate vorschimba ceva!