| gyna201 a întrebat:

Am nevoie de un sfat.Sunt indecisa si ma aflu intr-o situatie in care chiar nu stiu ce pot face.Anul trecut am cunoscut un baiat la locul de munca care mi-a dat de inteles de multe ori ca ma place, se baga in seama cu mine dar eu fiind mai timida de fel l-am ignorat si nu ii dadeam atentie.Problema e ca am inceput sa ma indragostesc foarte rau de el.Am renuntat la locul de munca am plecat in alt oras la prietenul meu cu care nu m-am inteles bine...acolo va zic sincer tot la acel baiat ma gandeam si nu puteam sa mi-l scot din minte Au trecut 4 luni Acum m-am intors inapoi in Bucuresti. Acest baiat nu mai lucreaza acolo unde am lucrat si nu mai am cum sa dau de el..pt ca simt ca as vrea sa vb sa-i spun ce simt E o chestie care imi sta pe cap si nu pot sa ma linistesc El nu are fb ca sa vb cu el Nu am pur si simplu cum sa dau de el si mai e ceva consider ca este penibil sa il mai caut acum dupa atata timp. Cred ca m-ar considera disperata Va intreb asa:este ok sa-l bag in seama pe fb pe prietenul lui cel mai bun si sa-i cer numarul? Cam ce as putea sa fac sau ar trebui sa-mi iau gandul si sa uit? daca ar fi ok sa-mi spuneti cum as putea sa-i cer numarul acelui pieten dar sa nu-si dea seama ca il plac Multumesc mult si sper sa ma ajutati cu un sfat cat de mic :*

Răspuns Câştigător
| immortalfaith a răspuns:

Daca il placi cu adevarat lasa prostiile cu "sa nu si dea seama ca il plac"
Spune i tipului pe fb ca trebuie sa vorbesti cu prietenul lui ceva legat de munca daca vrei sa tii secret si vrei numarul lui de telefon
Dupa ce iei numarul il suni sau vorbiti prin mesaje si afla subtil daca te place, daca da semne invita l la o intalnire unde "pot sa te tin de mana?" (daca vrea atunci etc.)
Timiditatea e o iluzie, nu sta pe ganduri si actioneaza (cu cat astepti cu atat devine mai greu), e posibil sa ti l fure alta totusi ~o sa ti piara timiditatea dupa ce o infrunti
Umm, cel mai rau e sa regreti ca n ai facut ceva, o sa traiesti toata viata cu gandul "ar fi trebuit sa fac aia, daca faceam aia?"~ actioneaza cum te duce capul, nu ai ce sa pierzi