| Georgyana_7314 a întrebat:

Am nevoie de un sfat... un baiat imi cere prietenia si daca accept mi-as strica prietenia cu un coleg care imi e ca un frate si cred ca mas certa si cu parintii pentru ca nu le-ar conveni. el e dragut desi are diabet arata foarte bine desi nu de asta imi fac griji ci pentru ca si sora mea e cam paracioasa daca afla... sa accept?

Răspuns Câştigător
| Jane a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti ce vrei tu si sa pui in balanta ceea ce simti fata de acest baiat si ceea ce simti fata de prietenul cel mai bun si familia ta. Daca ei intr-adevar tin la tine, il vor accepta. Oricum ei te iubesc neconditionat, asa ca, chiar daca nu vor fi de acord la inceput, pana la urma vot accepta totul asa cum este. Sper ca te-am ajutat si sper sa iei cea mai buna decizie.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Hai ca-i bunastraight face daca simti ceva pentru el nu ar trebui sa te deranjeze parerea celorlaltioh go on si daca si el te place cu atat mai binehappy eu zic sa apcepti, asta as face eu cel putin in cazul tau, si daca parintilor nu le convine spune-le ca il placi mult si cheama-l pe la tine ca sa se cunosca un pic, [fa o cafea yakobs ca in reclamerolling on the floor] multa baftaaa:*

| BaiatuFitzosu a răspuns:

Trebuie sa iti urmezi inima nimeni nu te poate obliga sa iubesti pe candva cu care nu vrei sa fi!winkingwinkingwinking Parerea mea!

| mybutterfly a răspuns:

Tie iti pasa de ce cred ceilalti?happy
daca tie iti place tipul de ce nu-i accepti prietenia si gata :d
sper ca te-am ajutat :*

| PT1TP a răspuns:

Depinde ce simti fata de el, nimeni nu poate sa iti spuna pe cine sa iubesti

| myh3l4 a răspuns:

Nu stiu cum sati zi si eu am diabet nu acepta daca te certi cu toti din vina lui dr sa ii zici usor nu cu nervi sau ceva sa nu-i ranesti inima