| BombonikaFrumushica a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutorul vostru. Vreau sa scanez un document, si trebuie sa corectez niste cifre. e posibil sa fac toata procedura aceasta prin scanare? Daca da spuneti-mi si cum... Va rog din suflet.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu il poti modifica prin scanare! Trebuie sa folosesti un pdf editor daca e in format pdf documentul tau si apoi il scanezi normal.
http://foxit-pdf-editor.ro.malavida.com/d6768-descarcare-gratuita-windows
Bafta!

| CM7YRE a răspuns:

Ai 2 variante:1.Scanezi si documentul obtinut pdf/jpeg il modifici in programe gen paint sau 2. Faci un ocr scan dupa ce-ai scanat documentul, si ti-l pune ca si word, excel, ce vrei tu.Si poti modifica usor.Chesia e sa ai cat mai clara imaginea/documentul scanat.