| sergent91 a întrebat:

Am nevoie sa scanez un document si nu stiu ce trebuie sa fac. Imprimanta este HP DeskjetF2420. Un raspuns urgent.

Răspuns Câştigător
| blablablaa a răspuns:

Pentru a scana către un computer
1. Poziţionaţi originalul cu partea pe care vreţi să o copiaţi sau scanaţi în jos în colţul
din stânga al geamului.
Sfat Pentru copii de calitate, asiguraţi-vă că geamul-suport este curat şi că nu
sunt corpuri străine lipite de acesta. Pentru informaţii suplimentare, consultaţi
Curăţarea geamului-suport.
2. Apăsaţi Scanare.
Produsul scanează originalul automat. Pe computer apare o previzualizare a imaginii,
în care imaginea poate fi editată. Orice editări pe care le faceţi se aplică numai la
sesiunea de scanare curentă.
Software-ul HP Photosmart are multe instrumente care se pot utiliza pentru a edita
imaginea scanată. Puteţi îmbunătăţi calitatea imaginii prin ajustarea luminozităţii,
clarităţii, tonului culorilor sau a saturaţiei. Puteţi, de asemenea, să decupaţi, să rotiţi
sau să redimensionaţi imaginea.
3. Editaţi imaginea previzualizată şi faceţi clic pe Accept când aţi terminat.

3 răspunsuri:
| smartalogu a răspuns:

Bagi foaia care vrei sa o scanezi in imprimanta dupa care apesi butonul scan (in timpul asta calculatorul este pornit si conectat la imprimanta). In calculator se va porni automat un programel de scanare. Cand scanarea e terminata iti va cere sa ii dai un nume, o locatie si o extensie cu care sa o salvezi. Asta e tot.

| andreivmarin a răspuns:

Citeste manualul de utilizare big grin

| xtina a răspuns:

Ctrl+P