| SerbovAndrei a întrebat:

Am nota la purtare 8 in primul semestru si 10 in al doilea in clasa a 8-a, ma afecteaza daca vreau sa intru la un liceu bun?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te afecteaza foarte putin o medie anuala la o materie, chiar si la purtare, avand in vedere ca media de admitere in liceu este compusa din media la evaluarea nationala, in proportie de 80% si media generala a claselor de gimnaziu (V-VIII), in proportie de 20%.

| randomgui a răspuns:

Absolut deloc, in afara de faptul ca schimba media generala, posibil sa nu ai voie cu sub 8/9 la profil pedagogic/teologic