| Corina2 a întrebat:

Am o arsura la mana cam de dimensinunea unei piscaturi de tantari si acum s-a facut ca o bubita cu apa...ma gandeam oare are ceva daca imi pun un leocoplast.ma gandeam ca sa nu ma mai lovesc ca ma usturaworried. >sfaturi:"?

Răspuns Câştigător
| Helvete a răspuns:

Eu zic sa o spargi mai intai. Apoi dai cu ceva unguent, de exemplu Tetraciclina, mie mi se pare foarte bun. Apoi pui un bandaj, leocoplast, ceva, si il schimbi din cand in cand.

3 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Sparge bubitza cu apa si apoi pune plasture daca vrei neaparat daca nu lasa fara ca se usuca mai repede rana

| Corina2 explică:

Nu e asa de grav incat sa merg al doctorlaughing. mai ales ca eu merg la doctor numai acnd nu mai potlaughing
e doar o bubitahee hee

| PerIcuLosSs.VIP BrunNetTe a răspuns:

Pei...
du-te si uh la doctorwinking