| DarkGirl a întrebat:

Cu ce imi trec mancarimile de piscaturi de tantari? ma mananca fff tare am facut cruci cu unghia si m-am dat cu spirt dar persista mancarimile de vreo 3 zile ma dispera, ce sa mai fac? care e remediul?

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Poti sa cauti niste alcool mentolat la farmacie si sa te dai in loc de spirt.
Si, in orice caz, cand iesi seara, da-te cu un spray repelent.

| madalicious a răspuns:

Cand nu merge la mine piscaturile cu tantar folosesc otet. Deci, inmoaie o bucata de vata in putin otet si da pe bubele provocate de tantari. Merge! Ti-o spun din proprie experienta.

| Mihaitsa22 a răspuns:

Comprese cu apa cu otet, incearcawinking

| Mihaitsa22 a răspuns:

P.S.si sub nicio forma, nu te mai scarpinahappy

| Alexaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu folosesc un produs de la farmacie!

Este un sray " Autan - Family Care" si ma dau de fiecare data pana sa ies afara si este foarte bun impotriva tantarilor. Pe mine una, ma protejeaza foarte mult. Du-te si intreaba la farmacie. Nu costa mult! Nu stiu exact cat e, in orice caz, pana in 15 lei

| lollypopmary a răspuns:

Incearca sa nu te mai scarpini si puneti crema de galbenele

| Dipsy a răspuns:

Da-te cu putin mir sfintitwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat si eu cu otet ...doar ca parca sau "copt" bubitele. e normal?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te freci cu sare pe locul unde te mananca...garantat iti trece!

| ioanaaaa21 a răspuns:

Si eu am patit la fel si m-am dat cu fenistil gel sau cu tinctura de propolis pur si simplu nu mai simt mancarimea timp de o zi 2

| ioanaaaa21 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi postura dar ma dau in fiecare zi cu un unguent fenistil gel este foarte bun nu mai simt mancarimile sau poti lua o bucata de vat si sa storci o lamaie deasupra ei si sa te dai pe bubite
e foarte bun