| szecteles a întrebat:

Am o camera web gembird cam-55u.Problema cu aceasta este urmatoarea:
in my computer apare usb video device iar cand intru in el vad imaginea si pot face poze.
Cand dau view my webcam in yahoo messenger apare fereastra in care se vede camera web iar aceasta fereastra este neagra (dar nu mica), iar celelate persoane care vor sa vada camera mea pe mess o vad tot neagra.
Ce trebuie sa-i fac?

2 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Dai view my webcam, apoi sus dai file>preferences>camera source acolo alegi camera ta, dai ok la tot si gata. Ar trebui sa mearga.

| Dlpro a răspuns:

Eventual reinstaleaza driver-ul...