| XatomisX a întrebat:

Am o fata in clasa intodeuna are dintii galbeni si parul murdar straight face cum poti sa nu te speli fratilor? doamne si eu am parul lung si sunt baiat dar eu il spal la 2-3 zile si il piepten ea cred ca il spala odata pe saptamana si nu il pieptana deloc si nici pe dinti nu se spalastraight face voi a-ti intalnit cazu?

7 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Eehh sincer si eu am intalnit o tipa din asta... eram in clasa a 5a (dupa m-am transferat si nu mai stiu de ea) si pur si simplu venea una total neingrijita, ba chiar avea si mustata, yac :O. Cred ca un om normal trebuie sa aiba putina grija de el, macar la modul elementar. Ca sa nu mai zic ca dupa ora de sport mirosea groaznic si nu se dadea si ea cu nimic :|. Sincer mi-ar fi rusine sa ma aflu in postura ei awww. Dar. ma rog tot ce putem face e sa ne tinem departe de persoanele astea care clar nu sunt modele.

| persseuss a răspuns:

Daca am avea timp sa ne observam defectele noastre si nu pe ale altora am fii departe.

| Roxana121 a răspuns:

In lumea asta mare. sunt diferiti oameni printre care se afla si oamenii carora le place rapanu si putoarea, deci daca omu nu suporta sa fie nespalat el face orice si oricum sa fie ingrijit, acum nu poti da vina ca nai conditi pentru ca nu-i nevoie de amri conditi ca sa fii ingrijit putina apa si sapun chiar face minuni, o haina curata, spalat aranjata la locul ei, se poate orice numai dorinta sa ai.Am avut si eu parte de astfel de colege imi venea smai vars matale din mine, la ce miros groaznic avea, iar tipa respectiva nu vedea nici o problema de parca totu e ok, deci nu stiu ce sa mai zici dar nu suport astfel de oamenii rapanosi...

| KristalPop a răspuns:

Tu chiar ţii cu tot dinadinsul să te lauzi şi să afle toţi utilizatorii TPU că ai părul lung? Sunt fel şi fel de persoane cărora nu le place să se îngrijească din varii motive.
Problemele de igienă corporală, în ziua de astăzi, sunt cazuri mai rar întâlnite. Omenirea a evoluat, se găsesc condiţii aproape în fiecare casă pentru menţinerea igienei corporale, dar cel mai probabil este o cauză de lene şi indolenţă din partea persoanei în cauză.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În I-VIII, am avut un coleg care duhnea în fiecare zi, de unde am început toţi să spunem că trupul respectivului nu mai făcuse contact cu apa de la botez. Nu m-ar fi deranjat cu nimic acest caz, dacă respectivul nu venea în fiecare zi în tricou, iar dacă era iarnă nu stătea toată ziua în clasă în tricou.

| CosminC86 a răspuns:

Am intalnit...
P.S gramatica nu prea e prietena ta.

| LaurC a răspuns:

Stii, tu ai dreptate. Am intalnit si eu persoane care nu realizau si nu se ingrijeau de propria persoana. Din pacate, mai sunt si cazuri din astea extreme, dar oamenii chiar nu-si dau seama ca put sau trebuie sa se imprieteneasca cu sapunul.
Dar totusi, la fete mi se pare cel mai urat lucru posibil straight face.
In primul rand: ESTI FATA, si ca FATA, trebuie sa fii preocupata de tine si corpul tau. Nu ma intelege gresit, adica si baietii au propritate, insa baietii sunt baietii. La ei se scuza.

Ar trebui sa te gandesti ca poate nu are posibilitati.

Hm. Pe cine pacalesc?

N-ai posibilitati? Incalzeste-ti apa in lighean, dar spala-te!straight face